Євген Магда
Євген Магда

«Дострокові парламентські вибори для України не страшні, ми вже це проходили 2014 року. Коли людина йшла на вибори під гаслом «сильній країні – сильний прем’єр» і має на сьогодні такий низький рейтинг, але каже, що перевибори – це крах всього, то це мало нагадує демократію». Про це  виданню Інформаційний Акцент розповів директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи заяву Арсенія Яценюка про те, що перевибори нібито призведуть до колапсу в країні.

За словами політолога, перевибори в Україні потрібні, проте вони повинні проводитися за іншим виборчим законом.

«Дострокові парламентські вибори за старим виборчим законом нічого не змінять. Відбудуться лише косметичні зміни, можливо, пройдуть інші партії та інші люди, але їхня якість від цього не зміниться. Знову на мажоритарних округах буде конкуренція грошей, а за партійні списки будуть конкурувати між собою ті, в кого є доступ до медійних та фінансових ресурсів», – наголосив він.

На думку Магди, навіть без перевиборів сьогодні в країні доволі складна ситуація, яка за останні місяці тільки ускладнилася.

«Прем’єр про це все не дуже любить говорити, адже це впливає на рейтинг. Навіть без перевиборів в країні політична криза. Вибори мають бути тоді, коли у них є потреба, і вона повинна йти від суспільства, а не від окремих осіб», – підкреслив експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ