Війна у Сирії
Війна у Сирії

В інтерв’ю виданню Інформаційний Акцент директор Центру Східно-Європейських перспектив Микола Воробйов поділився думками щодо подвійних стандартів у ставленні Заходу до російської агресії у Сирії та Україні. Він переконаний, що Донбас – це дзеркальна відповідь Путіна на політику США у Сирії.

«Сирія – це дзеркало Донбасу. Путін вважає, що Росія як ядерна держава є  повноправним гравцем разом із Заходом та Штатами. Він каже: якщо Штати таке собі дозволяють в Україні, чому я не можу дозволити собі інший, але схожий сценарій в Сирії?» – підкреслив експерт.

Воробйов пояснив, що на заході Сирії США підтримують опозицію до режиму Асада, підтримують вільну сирійську армію, через Туреччину постачають їм зброю, роблять авіаудари тощо.

«Фактично – це віддзеркалення ситуації Донбасу на Сирії! Путін каже – ви підтримуєте сирійську опозицію, попри те, що там є легітимний президент Асад, (хоча він і кривавий диктатор, звичайно), але ви підтримуєте опозицію, даєте їм зброю, наносите авіаудари, в тому числі по позиціям Асада, чому ми такого ж не можемо робити на Донбасі? Якщо ви вважаєте Сирію своєю сферою інтересів – тоді Україна наша сфера інтересів».

Окрім цього він додав, що РФ у Сирії навмисно бомбить цивільні об’єкти бункерними бомбами, водночас в Україні такого не спостерігається.

«Є постачання зброї, присутні військові регулярної армії, але настільки агресивних дій, як у Сирії, немає! Росіяни діють брутально і жорстоко свідомо, вони свідомо бомблять гуманітарні конвої. Це прямий меседж Заходу. За нинішнього геополітичного розкладу, у світовому порядку немає місця Росії, там немає місця для агресивної сировинної країни. Путін це розуміє і хоче змінити правила. А як найлегше змінити правила? Треба перевернути шахівницю!» – заявив експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ