Політолог розповів, що було би з Україною, якби не відбулися події Майдану
Політолог розповів, що було би з Україною, якби не відбулися події Майдану

Політолог, науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко у своєму Facebook розповів, що було би з Україною, якби не відбулася Революція гідності.

«Почитав деякі пости противників Майдану, написані «до річниці». Всі їхні аргументи виходять із тези про те, що якби не було Майдану, то ми всі ці три роки жили б в абсолютно штатному режимі: мали б той самий курс долара, ті самі тарифи, ту саму «стабільність»; не було б війни, втрати Криму, економічної кризи. А на чому базується таке припущення?», − зауважив Сушко.

За його словами, воно «висмоктане з пальця і не враховує жодних реалій (від геополітичних та безпекових до бюджетно-фінансових), що склалися на кінець 2013 року.

На думку політолога, насправді Майдан дав українцям «чи не найм’якіший із реально можливих «виходів» зі режиму Януковича.

«Ще 2010 року я говорив, що Янукович – це квиток в один кінець, і позбутися його без потрясінь не вдасться, виходячи з природи режиму. Угода про асоціацію була шансом пом’якшити вади режиму, і це було однією з причин виборювати її підписання. Янукович міг би уникнути Майдану, уклавши угоду, і тим самим давши людям обіцяне світло в кінці тунелю. Але у такому випадку до нього би неминуче прийшов «анти майдан» з іншого флангу», − запевнив експерт.

«У період 2012-13 років Путін посилився настільки, що не дав би жодного шансу Януковичу безболісно укласти угоду з Євросоюзом (і тим самим пом’якшити свій антагонізм з активною частиною суспільства) чи народові – позбутись Януковича без реальної і жорстокої боротьби за виживання. Війна могла б бути більш руйнівною, а її наслідки – більш далекосяжними, якби Янукович протримався ще хоча би рік», − підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ