газ
«Якщо у вас на плиті чайник не може закипіти 20 хвилин, то вам у труби подають не газ, а газо-повітряну суміш», – вважає експерт

Тарифи на газ для населення завищені, а блакитне паливо, яке подається для внутрішнього споживання, є низькокалорійним. Про це на прес-конференції заявив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

«Якщо у вас на плиті чайник не може закипіти 20 хвилин, то вам у труби подають не газ, а газо-повітряну суміш, калорійність якої дуже низька. І ціна цієї суміші аж ніяк не 7 200 грн за тисячу кубометрів», – цитує експерта УНН.

Гаврилечко також зазначив, що максимальна внутрішня ціна газу для населення має становити 5046 грн: «Експерти підрахували, що максимальна внутрішня ціна газу для населення має становити 5046 грн за тисячу кубів при курсі 22 грн за 1 долар. І не 7 200 грн, і аж ніяк не 9 600 грн. То є чистий прибуток «Нафтогазу».

Раніше голова фракції ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що економічно обґрунтована ціна українського газу для населення становить 2 880,12 грн за тисячу кубометрів. Водночас наприкінці червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у царині енергетики і комунальних послуг повідомила, що робочою групою з перевірки тарифів середньозважена ціна природного газу для населення встановлена на рівні 4205,53 грн/тис. куб. м.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 1 квитня зросли тарифи на комунальні послуги для населення. Зокрема, тариф на електроенергію зріс у середньому на 19% і ще в 3,5 разу – до березня 2017 року, на тепло – на 72%, до 537,2 грн за Гкал. При цьому мінімальний тариф на газ для населення виріс у 3,3 разу – до 3 600 грн за тисячу кубометрів.

Читайте: Українцям годі й сподіватися на зменшення ціни на газ

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ