237205696
За словами експерта, наразі складно назвати ім’я людини, яка віддала наказ відправити зенітно-ракетний комплекс в Україну

За відправлення військової техніки на непідконтрольну Києву територію Донбасу відповідальне командування російських збройних сил. Водночас наразі складно назвати ім’я людини, яка віддала наказ. Про це розповів засновник міжнародної групи розслідувань Bellingcat Еліот Хіґґінс, передає Deutsche Welle.

За його словами, слідча група має великий масив записів. Після їхнього аналізу, можливо, стане зрозуміло, хто зробив запит на пускову установку, куди його скерували, і хто винен в авіакатастрофі літака Boeing 777 біля Тореза Донецької області 17 липня 2014 року.

Коментуючи бомбардування у Сирії, Хіґґінс розповів, що група сфокусувалася на Росії, оскільки це «легка здобич».

«Ось, наприклад, Міноборони РФ заявляє, що не бомбило лікарню. Ми перевіряємо це на базі відкритих даних, і майже завжди виявляється, що військове відомство Росії бреше», – сказав він.

«Росія добре розвинута у розвідці, війні та обмані, але постійна брехня не робить відмінним брехуном. І в цьому проблема Росії. Її влада дуже багато бреше. Є таке змагання – слово Росії проти слова Заходу. Якщо Росія перестане брехати, в нас не буде, про що писати», – сказав він.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю підтримувані Росією терористи збили літак Boeing-777 компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно з доповіддю нідерландських експертів, малайзійський лайнер збили з території, контрольованої проросійськими терористами за допомогою ракети «земля-повітря».

У свою чергу, в Міноборони Росії стверджували, що ніякі російські зенітно-ракетні комплекси, включаючи «Бук», ніколи не перетинали кордону з Україною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ