Експерти Bellingcat запідозрили Міноборони РФ у передачі неточної інформації щодо атак у Сирії
Експерти Bellingcat запідозрили Міноборони РФ у передачі неточної інформації щодо атак у Сирії

Незалежні експерти з проекту Bellingcat планують провести аналіз нібито неточних повідомлень Міністерства оборони Росії щодо нанесення авіаударів в Сирії. Фахівці встановлять геолокацію і вивчать відеозаписи атак, розміщених російським військовим відомством на своєму сайті. Крім того, експерти зберуть додаткову інформацію від місцевих активістів про те, які саме райони піддалися ударам, йдеться в повідомленні на сайті Bellingcat.

Раніше блогери та західна преса вже висловлювали сумніви щодо правильності географічної прив’язки відеозаписів, оприлюднених Міноборони РФ. Критики стверджували, що російські Військово-космічні сили (ВКС) бомблять не так позиції угруповання «Ісламська держава», як декларує Москва, скільки місця дислокації повстанців, які борються з режимом президента Сирії Башара Асада.

Як наголошується на сайті Bellingcat, з моменту початку повітряної кампанії Росії в Сирії Міноборони РФ виклало вже кілька відеозаписів авіаударів по бойовиках. І початковий аналіз геолокації показує, що є низка запитань щодо точок нанесення ударів, про які кажуть військові. Так, щонайменше у двох роликах геолокація позначеної Москвою як околиці Ракка території, ймовірно, вказує на місця, значно віддалені від міста, причому точно відомо, що там немає бойовиків ІД.

Перше сумнівне відео було розміщено 30 вересня – в перший день початку операції, йдеться на сайті Bellingcat. Відзначимо, що саме цей ролик раніше викликав підозри блогерів. У коментарях до ще одного сумнівного, з точки зору експертів, відео Міноборони, розміщеному 3 жовтня, говориться, що об’єктом атаки стала та сама територія неподалік від Ракки. Проте геолокація показує, що бомби, мабуть, були скинуті в Ель-Латамна, де немає бойовиків ІД, стверджує Bellingcat.

Крім того, в якості доказу невірних відомостей, наведених Міноборони РФ, експерти Bellingcat публікують знімки, зроблені місцевими жителями під час бомбардування цієї території.

Сумніву піддалася і географічна прив’язка, дана в коментарі Міноборони РФ до відео повітряної атаки, опублікованому 2 жовтня, в якому говориться, що авіаудари були нанесені по командному пункту ІД на північний захід від міста Ракка. Однак геолокація показує, що насправді атаки зазнала територія в 100 милях від Ракки, пише Bellingcat.

На тлі подібних підозр щодо невдостовірної географічної ідентифікації Міноборони РФ місць нанесення авіаударів експерти Bellingcat проведуть аналіз кожного відео, розміщеного військовим відомством, а також зберуть додаткову інформацію з цього приводу.

Військова операція ВКС РФ в Сирії почалася 30 вересня. Незабаром після початку бомбардувань правозахисні організації, преса та офіційні особи Заходу, зокрема, глава Пентаґону Ештон Картер, заявили, що удари наносяться по районах, в яких немає бойовиків, а жертвами нальотів стають підтримувані Сполученими Штатами повстанці та мирні жителі. Західні аналітики запідозрили, що Росія збирається знищити помірну опозицію в Сирії, щоби потім шантажувати міжнародну громадськість вибором між залишенням у влади Асада і допомогою в знищенні ІД. У Москві ці звинувачення спростовують – російська влада стверджує, що авіація бомбить виключно позиції терористів.

Читайте: США поставлять Кремль на місце: Захід відкриє другий фронт в охопленій війною Сирії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ