Експерти розповіли, що може заважати здоровому сну
Експерти розповіли, що може заважати здоровому сну

Низка експертів пояснили, які причини можуть зіпсувати ваш сон, унаслідок чого вранці організм буде втомленим. Поради зібрав портал UKRHEALTH.

Духота. За словами доцента медицини сну медичного коледжу Бейлор Філіпа Алапата, прохолода у спальні сприяє хорошому сну: «Ваша температура тіла знижується і ви починаєте засипати – а прохолода в кімнаті цьому сприяє».

Погана подушка. Любителям поспати на боці необхідна жорстка подушка, що забезпечить зручне положення вашій голові, а тим, хто спить на спині або на животі підійде тонка, м’яка.

Несвіжа постільна білизна. Експерти запевнили, що якщо не прати постільну білизну більше двох і більше тижнів, то на одному квадратному дюймі збереться 11 мільйонів бактерій, у тому числі ті, що провокують пневмонію та харчові отруєння.

Гаджети. Фахівці радять не користуватися своїми гаджетами перед сном, оскільки блакитне світло, що виходить від них, впливає на здатність організму виділяти мелатонін (гормон сну) – цю звичку практично неможливо перемогти.

Будильник на «ще п’ять хвилин». Сон під час цих «п’яти хвилин» не може бути якісним – так як розбитий на частини. Більш того, унаслідок цього ви і не виспитеся, і не підбадьоритеся.

Алкоголь перед сном. Ви можете краще спати після келиха вина, але він точно не допомагає вам краще прокинутися, оскільки вино, пиво та інші напої порушують імпульси мозку і призводять до нерівного сну. У якості заміни, ви можете випити трохи вина за вечерею, а перед сном зробіть кілька вправ на розтягування.

Домашній улюбленець. Незважаючи на те, що 40 % власників домашніх тварин впевнені, ніби зі своїм котом чи собакою вони сплять краще, кожен п’ятий страждає ночами від свого вихованця.

Відсутність шкарпеток. Якщо тримати ноги в теплі, судини будуть розширюватися, а це допоможе швидше заснути. Але фахівці радять вибирати легкі шкарпетки.

Матрац із 90-х. У середньому термін придатності матраца становить 10 років. Якщо вам вже пора змінити свій, зверніть увагу на матраци, зроблені з органічної бавовни і несинтетичного латексу. Натуральна вовна – природний вогнетривкий матеріал. При виборі матрацу віддавайте перевагу фірмам, які мають сертифікати відповідності стандартам органічного текстилю і латексу – це гарантія того, що матрац як мінімум на 95% складається з органічних матеріалів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ