Експерти розповіли про негативні наслідки переходу на зимовий час
Експерти розповіли про негативні наслідки переходу на зимовий час

30 жовтня Україна перейде на зимовий час, тож експерти пояснили, як уникнути негативного впливу на ваш організм на цьому тлі – передає НВ.

Нагадаємо, перехід на зимовий час 2016 року в Україні заплановано на 30 жовтня. О 04:00 ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

Дослідники попереджають, що перехід на зимовий час становить найбільшу небезпеку для людей, які схильні до депресії або страждають від хвороб серцево-судинної системи. Зокрема, кілька років тому в результаті експерименту шведських медиків з Каролінського інституту в Сольні вдалося встановити, що в перші дні після переходу на зимовий час збільшується кількість інфарктів. В першу чергу, це пов’язано зі змінами в тривалості сну, відзначають дослідники. Отож, аби уникнути негативний наслідків, фахівці рекомендують плавну зміну режиму дня.

Крім того, група австралійських дослідників встановила зв’язок між переходом на зимовий час і зростанням кількості самогубств. Знову-таки, це пов’язано із загостреннями сезонної депресії, хоча головним фактором є скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла під час пробудження.

Також експерти з’ясували, що в цей період збільшується кількість дорожніх інцидентів.

Отож, аби захиститися від негативних наслідків переведення годинників, фахівці радять почати готуватися до нього заздалегідь – за кілька днів до переведення годинників лягати спати на 15 хвилин раніше, потім щодня відсувати сон ще на 15 хвилин.

За словами експертів, також необхідно уникати будь-яких звичок, які можуть вести до порушення сну. Зокрема, перешкодити нормальному режиму може денний сон. До того ж, не радять пити каву після обіду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ