Низка експертів пояснили, чи принесе користь Україні позитивне рішення від МВФ
Експерти пояснили, чи принесе користь Україні позитивне рішення від МВФ

Низка експертів у коментарі НВ проаналізували рішення МВФ щодо надання Україні третього кредитного траншу в рамках програми розширеного фінансування.

Головний економіст Dragon Capital Олена Білан зауважила, що ці кошти не були Україні терміново потрібні, оскільки нині держава має досить сприятливу ситуацію на зовнішніх ринках. Щоправда, неможливо передбачити ситуацію, що буде через кілька місяців, тому створити своєрідну «подушку безпеки» дуже важливо.

Крім того, позитивне рішення МВФ забезпечить успішну співпрацю з іншими кредиторами, зокрема йдеться про державні гарантії від США і кошти від Світового банку на закупівлю газу «Нафтогазом».

«Частина цих коштів буде спрямована до бюджету, що додасть ресурсів для його фінансування та знизить ризики. Але позитивний вплив на фінансові ринки буде відчуватись недовго та й від одного траншу суттєвого впливу на відновлення економіки ми не побачимо. Тому далі дуже важливо, щоб Україна залишалася в програмі МВФ», − наголосила економіст.

Подібної думки дотримується і фінансовий аналітик РА Експерт-Рейтинг Віталій Шапран, який підкреслив, що отримання траншу зовсім не означає різке полегшення для українського бізнесу або населення, оскільки директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард вказала на необхідність посилення податкового адміністрування. Відповідно, йдеться про посилення боротьби з конвертаційними центрами, посилення боротьби з податковими ямами, тобто те, що є українською практикою, на жаль, але що фактично пом’якшує податковий тиск на бізнес.

«Єдиний шлях, яким може піти Україна 2017 року, це працювати над тим, щоби влаштувати в країні інвестиційний бум, щоб сюди прийшли прямі іноземні інвестиції. Ми це вже бачили в 2006-2007 роках, нічого дивного і нереального тут немає», − резюмував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ