Аби уберегти зір від впливу монітора, необхідно дотримуватися простих порад
Аби уберегти зір від впливу монітора, необхідно дотримуватися простих порад

Експерти пояснили у коментарі Experience Life, як позбавитися від сильного напруження очей через тривалу роботу за комп’ютером і не допустити погіршення зору.

Фахівці стверджують, що розпізнати так званий комп’ютерний синдром легко – це швидка втомлюваність очей, головні болі, «затуманена» картинка та сухість очей. Для того, аби уникнути цього синдрому, необхідно дотримуватись простих порад.

  1. Кліпайте. Під час роботи за монітором людина кліпає значно рідше, ніж зазвичай, що викликає сухість та свербіж. Також не завадять очні краплі – так звані «штучні сльози» для додаткового зволоження очей.
  2. Не працюйте з дрібним шрифтом тексту – збільшіть розмір шрифту. Також старайтесь читати чорний текст на білому тлі, а не навпаки.
  3. Придбайте собі спеціальні комп’ютерні окуляри, що створять додатковий захист для ваших очей.
  4. Поставте монітор комп’ютера на відстані 60 сантиметрів від вас, тобто приблизно на відстань витягнутої руки. Крім того, центр екрана має бути на 10-20 сантиметрах нижче рівня очей – це запобігає сухості та свербінню і дозволяє тримати шию і спину в розслабленому стані.
  5. Відрегулюйте контраст і яскравість так, щоб денне світло або освітлення приміщення не було яскравіше за екран, оскільки в іншому випадку очі будуть напружуватися і сильніше концентруватися на тексті.
  6. Слідкуйте за відблисками на моніторі – їх не повинно бути. Якщо відблисків не уникнути – поставте антиблікове покриття екрану або вдягайте тоновані окуляри.
  7. Правило 20-20-20. Лікарі радять кожні 20 хвилин робити 20-секундну перерву для очей. Можете за цей час зробити кілька простих вправ, аби відновити циркуляцію крові і привести м’язи у тонус.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ