Анджей Дуда
Анджей Дуда

Перемога Дуди на виборах президента Польщі потенційно може як позитивно, так і негативно вплинути на відносини з Україною. Про це кореспонденту УНІАН у Польщі сказав експерт Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький.

«У випадку президента Броніслава Коморовського ми знали, яку політику очікувати – помірковану порівняно з тим, що говорила, наприклад, президент Литви в контексті України… У випадку Дуди – це нова людина, новий президент і порівняно менш відомий політик, і тут завжди складно прогнозувати», – сказав він.

Шептицький виокремив два моменти, які можуть позитивно вплинути на відносини України та Польщі, серед яких те, що Дуда був прихильником загиблого в авіакатастрофі президента Леха Качинського, який обіймав активну проукраїнську політику. Крім того, на думку експерта, Дуда може вести більш активну політику в контексті України, на відміну від партії влади «Громадянська платформа».

Водночас, за словами Шептицького, є два питання, які можуть негативно вплинути на польсько-українські відносини. «З одного боку, можливе ускладнення відносин з Євросоюзом, що може вплинути на ефективність польської політики. Друге – відносини Дуди з частиною традиційних польських правих сил (які постійно порушують теми ОУН-УПА, Степана Бандери та Волинської трагедії – ред.). Питання: якими будуть відносини президента з ними», – зауважив Шептицький.

На його думку, до запланованих на осінь парламентських виборів у Польщі не варто очікувати якихось кардинальних чи контроверсійних рішень нового президента, зокрема, більш активної військової допомоги Україні. «Багато речей стануть зрозумілими лише у жовтні, бо тоді стане відомо, яким буде новий уряд, і тоді ми познайомимось із справжнім Дудою, а не учасником виборчої кампанії», – сказав експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними эксит-полів, Дуда набрав 53%, водночас чинний президент Броніслав Коморовський – 48%. Коморовський вже визнав свою поразку. Він заявив, що поважає вибір польських громадян, і подякував усім, хто його підтримав.

Офіційні результати виборів можуть оприлюднити ввечері 25 травня. Церемонія інавгурації обраного президента Польщі пройде 6 серпня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ