Кремль
Міхаель Штюрмер побоюється «банкрутства» Кремля за прикладом Радянського Союзу

Кремль може збанкрутувати так само, як колись Радянський Союз. Таке припущення висловив політичний оглядач німецької Die Welt Міхаель Штюрмер.

«Днями Міжнародне енергетичне агентство принесло радісну звістку: ціна на нафту провідною марки «Брент» досягла семирічного мінімуму і котирування можуть впасти ще нижче». Ця радісна для європейців звістка в очах нафтовидобувних країн – ніщо інше, як провісник катастрофи, вважає автор. «І, мабуть, з найбільшими побоюваннями цю новину читали в московському Кремлі».

Штюрмер нагадує, що ще рік тому, коли нафта коштувала близько ста доларів за барель, Путін з гордістю заявляв міжнародним експертам, що у нього все в повному порядку: йшло фінансування Криму, за планом проводилася військова реформа, вчасно виплачувалися пенсії, а населення було задоволене. «Але вже через кілька тижнів ціна на нафту почала падати, причому падає вона сьогодні й падатиме завтра і післязавтра», – коментує журналіст.

«Все розвивається залежно від ціни на нафту», – писав десять років тому Путін, додаючи, що у неї є лише один напрямок – вгору. «Але невже він забув, що довгий занепад Радянського Союзу закінчився його розпадом не в останню чергу через падіння цін на нафту в 1986 році? Тоді Саудівська Аравія за допомогою нафтової свердловини перемогла Іран», – нагадує журналіст.

Сьогодні ціну на нафту тягнуть вниз, насамперед, ринкові сили. «Але від цього небезпека для Кремля і путінської системи не стає меншою. Політики в Берліні й Вашингтоні повинні поставити собі запитання, а чи стане слабка й охоплена кризами Росія кращим партнером для світу, ніж Росія сильна і здатна до дій?», – пише Штюрмер, додаючи, що Росія необхідна для співпраці в таких питаннях, як іранська ядерна програма і боротьба з терором. «Настав час для цілеспрямованої стратегії щодо Росії», – підсумовує він.

Читайте: Реваншист Путін поліпшив свої міжнародні позиції – Bloomberg View

БЕЗ КОМЕНТАРІВ