Експерти пояснили, що українцям варто знати про нові екозакони
Експерти пояснили, що українцям варто знати про нові екологічні закони

4 жовтня Верховна Рада затвердила три закони, які регулюватимуть екологічну галузь держави. Фахівці у коментарі 24 пояснили, що суспільству необхідно знати про ці зміни і що вони означають для українців.

Нагадаємо, український парламент ухвалив одразу три закони: «Про оцінку впливу на довкілля», «Про стратегічну екологічну оцінку» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом».

Виконавчий директор міжнародної благодійної організації «Екологія. Право. Людина» Олена Кравченко пояснила, що закони України про оцінку впливу на довкілля, про стратегічну екологічну оцінку і басейновий принцип – це три сучасні закони, що впроваджують європейські стандарти, і, окрім вирішення низки проблем, наближають нас до виконання умов Угоди про асоціацію України і ЄС, де є величезний додаток із 29 директив.

Більше того, на її думку, ці закони  − екологічна революція в нашій країні, оскільки це перші кроки у забезпеченні екологічної безпеки як частини національної безпеки, що збалансовують інтереси довкілля, бізнесу і громадянського суспільства.

«Це ті закони, які допоможуть нам перетворитися з двієчників у низці екологічних конвенцій, міжнародних угод, де ми під санкціями, виконати умови низки комітетів з дотримання екологічних конвенцій і стати відмінниками», – наголосила експерт.

За її словами, ці закони створять прозорі процедури для бізнесу. Це перші кроки, яких вимагало і чекало енергетичне співтовариство. Фахівець підкреслила, що ці закони можна порівняти хіба що з серединою 90-х років, коли відбувалося становлення природоохоронного законодавства нової незалежної України.

Із думкою Кравченко погодився і директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко: «У нас був закон про екологічну експертизу, який «завдяки» Януковичу практично знищили. Тому екологічна експертиза зараз не працює. Її знищив закон про містобудівну діяльність, інші. У нас зараз у галузі захисту довкілля від промислового забруднення − величезна дірка».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ