standard-poors
За даними S&P, кредитування у найближчі роки ростиме лише на 5-7% – це найнижче значення у порівнянні з передкризовим періодом

Аналітики Standard&Poor’s зробили прогноз ризиків для глобального фінансового сектора, пише РБК.

Зокрема, S&P попередило про довгострокові політичні наслідки виходу Великої Британії зі складу ЄС.

«В Європі поширилися популістські тренди. Люди зацікавлені в проведенні референдумів про вихід своїх країн ЄС», – наголошують аналітики агентства та нагадують, що у найближчі місяці у Німеччині та Франції пройдуть вибори глав держав, а в Італії – конституційний референдум.

Крім того, політика адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа є непередбачуваною, через що складно оцінити її вплив на регулювання, економічне зростання, відсоткові ставки і, в кінцевому рахунку, результати роботи банків.

Таким чином, експерти вважають, що бурхливого зростання, яке спостерігалося у банківському секторі до кризи, у найближчі роки не буде.

За даними S&P, кредитування у найближчі роки зростатиме лише на 5-7% – це найнижче значення у порівнянні з передкризовим періодом. На думку експертів, населення і бізнес неохоче братимуть кредити, а самі банки не будуть прагнути нарощувати кредитування через ризики.

Попри очищення банківського сектора від проблемних банків та відхід з ринку дрібних і середніх банків, конкуренція у секторі лише посилилася, наголошують в S&P. За даними організації, у листопаді 2016 року в РФ було 649 ліцензованих банків, на кінець 2013 року їх налічувалося 923.

Слабкі темпи зростання глобальної економіки, політична нестабільність в США і країнах Європи, низькі відсоткові ставки негативно позначилися на роботі більшої частини найбільших банківських систем світу у 2016 році, а у 2017 році ризики, пов’язані з цими факторами, збережуться.

За оцінками S&P, у 2016 році з негативними економічними трендами зіткнулися 11 з 20 найбільших банківських систем світу – РФ, Китаю, Гонконгу, Великої Британії, Німеччини, Бразилії, Індії, Австралії, Канади, Швеції та Японії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ