На думку експертів, індустріальні парки допоможуть розвинути економіку України
На думку експертів, індустріальні парки допоможуть розвинути економіку України

За результатами парламентського круглого столу учасники заходу заявили, що забезпечити регіональний розвиток та економічне зростання можливо за допомогою індустріальних парків – передає Обозреватель.

«Нещодавно ухвалені в першому читанні законопроекти №2554а-д і №2555-д про податкові і митні інвестиційні стимули для нових виробництв в Україні через механізм індустріальних парків передбачають мінімальний перелік преференцій, необхідних для забезпечення відродження вітчизняного виробництва», – повідомив очільник Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Як зауважив секретар Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Олег Кришін, малому та середньому бізнесу на момент початку виробництва життєво необхідно по максимуму зменшити дефіцит грошового потоку. «Беручи ці законопроекти, ми отримуємо легальний механізм субсидування власного виробництва, який зрозумілий і партнерам в ЄС, і МВФ».

На цьому тлі міський голова Житомира Сергій Сухомлин розповів, що в місті індустріальний парк ще не створений, але вже підписано 6 меморандумів з європейськими компаніями, дві з яких готові до переносу виробництва з Китаю.

«У нас абсолютно нормальні умови для того, щоб перетворитися у складальний майданчик Європи – запустити виробництво і економіку. Якщо за 2-3 роки не створимо точки зростання економіки, однією з яких є індустріальні парки – нікому буде працювати. Тоді про цей проект можна буде забути. Перетворимося на аграрну країну – в «місто Європи», з якого будуть вивозити зерно», – наголосив чиновник.

За словами очільника Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, індустріальні парки визначені важливим інструментом залучення інвестицій в більшості регіональних стратегіях розвитку.

«При спілкуванні з інвесторами, особливо іноземними, поруч з питанням про захист інвестицій, завжди звучить наступне – про наявність підготовлених територій і стимулів, адже така практика є в багатьох країнах. Якщо дійсно хочемо поборотися за іноземний капітал, то повинні мати, що запропонувати. Тому ухвалення цих законопроектів вкрай важливе. Сподівається, що ці ініціативи будуть проголосовані. Цього дійсно чекають і місцева влада, і бізнес», – зазначив Ткаченко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ