Янукович
Режим Віктора Януковича, як мінімум, вкрав 30 млрд. дол., вважає експерт

Чиновники поваленого екс-президента Віктора Януковича мають повернути Україні приблизно 30 мільярдів доларів. Такі розрахунки зробив експерт-правник Атлантичної Ради Алан Райлі. Також він запропонував юридичні шляхи повернення награбованого режимом екс-глави держави, а також анексованого та зруйнованого в Україні, передає Голос Америки.

Усі українські втрати він ділить на дві категорії: перша – вкрадене режимом Віктора Януковича, друга – збитки від анексії Криму та війни.

«Якщо говорити про гроші, які вкрав попередній український режим Віктора Януковича, то слід згадати махінації з ПДВ та з державними закупівлями. Щоби ви зрозуміли масштаб цифр: бюджет державних закупівель на рік становив 12 мільярдів доларів. І навіть за найконсервативнішими підрахунками – попередній режим має повернути Україні приблизно 30 мільярдів доларів», – зазначає Алан Райлі.

Експерт переконаний: схема повернення грошей за збитки, завдані російською агресією, має бути інакшою.

Судитися проти Росії з одним величезним позовом, у якому будуть перераховані всі втрати, надзвичайно складно. Саме тому українські правники мають розділити всі втрати на окремі позови: втрати переселенців, збитки, яких зазнали бізнеси окупованого Криму й Донбасу, відшкодування за тортури й залякування на загарбаних територіях тощо.

Солідарні з ним й інші колеги-експерти. Зокрема, фахівець з міжнародного права, професор університету Джонса Гопкінса – Рут Ведґвуд, радить українським слідчим та активістам вже зараз серйозно поставитися до формування доказової бази для суду над Януковичем.

«Прокурорам, так само як і міжнародним судам, потрібна документація. Це можуть бути важливі файли-докази у справі або комп’ютерні диски, інформацію з яких можна відновити. Для прокурорів потрібно довести кожну дрібницю. Чутки для них нічого не варті. Крім того, важливо допитувати людей знову і знову. Це спрацьовує. Люди завжди переживають за власну долю більше, ніж за чиюсь. Тому важливо допитувати тих, у кого було менше повноважень, але хто також може розповісти важливі речі, свідком яких був», – наголошує Ведґвуд.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, президент-утікач Віктор Янукович став лідером серед корупціонерів світу, яких найбільше хочуть покарати люди. Є великі шанси на те, що його корупційні зловживання розслідуватимуть найкращі детективи планети.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ