kurs
Загострення політичної напруги за останній тиждень посилило психологічний тиск на валютний ринок

Директор департаменту відкритих ринків Нацбанку Сергій Пономаренко розповів, які короткострокові фактори можуть вплинути цього тижня на стан валютного ринку, передає Економічна правда.

«По-перше, робочий день в Україні 11 листопада збігся зі святковим вихідним днем у США. У такі періоди надходження валютної виручки на рахунки українських банків традиційно скорочується, і, як наслідок, протягом наступних одного-двох днів спостерігається надлишковий попит на валюту», – пояснив банкір.

По-друге, за словами експерта, загострення політичної напруги протягом останнього тижня  призвело до посилення психологічного тиску на валютний ринок.

«Але ми очікуємо, що ці фактори матимуть нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісної з досягненням інфляційних цілей (12% +/-3 п.п. на 2016 рік та 8% +/-2 п.п. на 2017 рік», – зазначив він.

Пономаренко також пояснив, що значні надходження від експорту зерна та олії з середини вересня забезпечили стабільність на міжбанківському валютному ринку. Згідно з очікуваннями НБУ, цей фактор продовжить  визначати стан міжбанківського валютного ринку України до кінця поточного року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ