Мо Брукс
Конґресмен пропонує поновити війну в Україні, аби відволікти Росію від Сирії

Адміністрація Президента США Барака Обами має розглянути варіант надання Україні летального озброєння та уможливлення повернення окупованих територій силою з тим, щоби відновлення бойових дій на сході України примусило Росію згорнути військову кампанію у Сирії. Таку думку під час слухань Комітету Палати представників США із закордонних справ озвучив конґресмен-республіканець від штату Алабама Мо Брукс, передає Голос Америки.

У ході слухань «Політика США після ескалації ситуації у Сирії з боку Росії», які тривають у Вашинґтоні, Мо Брукс звернувся до присутніх – як свідків – представників Держдепу Вікторії Нуланд та Енн Паттерсон із запитанням, чи розглядала адміністрація США можливість озброєння України з тим, щоби примусити Росію згорнути військову кампанію у Сирії. При цьому Брукс зауважив, що Мінські угоди та режим припинення вогню в Україні не привели до повернення Україні окупованих територій. Натомість, отримавши летальне озброєння зі США, на думку Брукса, Київ міг би розгорнути військову кампанію, спрямовану на повернення загарбаних територій і таким чином примусити Росію перекинути до України додаткові військові ресурси.

На думку Брукса, Росія не зможе дозволити собі паралельне ведення потужних військових операцій у Сирії та Україні, відтак відновлення війни в Україні призведе, мовляв, до деескалації військової присутності Москви у Сирії. Брукс наголосив на тому, що Україна досі не отримала від США танків, ракет та інших видів летального озброєння, яке б реально дозволило повернути території, загарбані підтримуваними Росією сепаратистами. Брукс також закликав Нуланд та Паттерсон донести його думки до адміністрації Барака Обами. Прикметно, що озвучена Бруксом думка викликала обурення Вікторії Нуланд, яка перепитала, чи пропонує законодавець домагатися відновлення війни в Україні.

Позиція Мо Брукса отримала підтримку іншого конгресмена-республіканця Ренді Веббера. Останній висловив думку, що взяти на себе озброєння України для реалізації запропонованого Мо Бруксом сценарію могли би союзники США на Близькому Сході, які мають бути зацікавлені у зменшенні присутності Росії в Сирії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у жовтні Президент США наклав вето на Закон про асигнування національної оборони в 2016 році, який передбачав, зокрема, надання Україні 300 млн доларів військової допомоги.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ