1
25 жовтня в Україні за новим законодавством відбулися місцеві вибори

Чинний міський голова Тернополя, член партії «Свобода» Сергій Надал набирає 59,9% голосів виборців на виборах мера обласного центру і перемагає в першому турі. Про це свідчать дані опитування «Проведення громадського екзит-полу 2015 в Тернополі», розміщені на міському сайті te.20minut.ua.

Друге місце з 11,8% голосів тернопільців утримує нардеп від «Самопомочі» Тарас Пастух. За ними йде член партії «Громадянська позиція» Петро Ландяк із 10,4%, далі представник «Батьківщини» Михайло Ратушняк (7,4%). Інші кандидати набрали менше 5%. Дані екзит-полу волевиявлення опитаних на виборах до Тернопільської міської ради свідчать про те, що «Свобода» набирає 34,4% голосів виборців. Далі йдуть: «Самопоміч» – 14,1%, «БПП «Солідарність» – 12,7%, «Громадянська позиція» – 8,6%, «Народний контроль» – 6,7%, «Батьківщина» – 5,5%.

У Львові, за даними екзит-полу «Савік Шустер Студія», чинний міський голова від партії «Самопоміч» Андрій Садовий набирає 48,6%, а боєць ЗСУ, екс-віце-спікер парламенту, кандидат від «Свободи» Руслан Кошулинський– 14,1%. Екзит-пол соцагенції «Фама» оприлюднив такі дані: Садовий – 48,8%, Кошулинський – 13,2%. За даними «Фама», жоден із кандидатів у мери не набрав більше 50% голосів. Тож, швидше за все, відбудеться другий тур, у якому за посаду очільника Львова боротимуться Кошулинський та Садовий. Третє місце у першому турі взяв Володимир Гірняк, четвертим став Дмитро Добродомов.

До Львівської міськради, відповідно до даних екзит-полу «Савік Шустер Студія», рейтинг партій розділився наступним чином: «Самопоміч» – 32,7%, Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 12,8%, ВО «Свобода» – 11,3%, «Громадянська позиція» – 9,7%, «Народний контроль» – 7,4%. За результатами екзит-полу соціологічної агенції «Фама», до Львівської міської ради мешканці обирали такі партії: Об’єднання «Самопоміч» – 32,7%, ВО «Свобода» – 11,8%, Блок Петра Порошенка «Солідарність»– 10,7%, «Громадянська позиція» – 8,4%, «Народний контроль» – 6,8%, «Укроп» – 6,0% «Українська Галицька партія» – 5,5%.

В Івано-Франківську у другий тур, імовірно, виходять представник БПП «Солідарність» Ігор Насалик і представник «Свободи» Руслан Марцінків. Такі результати екзит-полу оприлюднив соціологічний центр «Социс». Згідно з опитуванням, Насалик отримав 26,8% опитаних, за представника «Свободи» Марцінківа віддали голосив 25,7% опитаних.

Серед політичних партій, які проходять до міськради, переконливу перемогу здобуває «Свобода» – 31,3%. У «БПП» – 18,2%, «Самопоміч» 12,8%, «Укроп» – 11,7%, «Батьківщина» – 7,3% виборців.

За попередньою інформацією зі штабів кандидатів на посаду міського голови Хмельницького, «свободівець» Олександр Симчишин і самовисуванець та в. о. мера Костянтин Чернилевський виходять до другого туру. Симчишин перемагає у мікрорайонах Озерна, Виставка, Гречани; Чернилевський тримає лідерство у мікрорайонах Ракове та Дубове. Приблизна різниця голосів між цими кандидатами становить 1,5%, або до 500 голосів. Третє місце на мерських виборах одержує кандидат від БПП «Солідарність» Сергій Мандзій. Його відрив від Симчишина майже 10%, від Чернилевського – приблизно 5 тисяч голосів.

На виборах міського голови Одеси за результатами опрацювання 25% бюлетенів лідирує чинний мер Геннадій Труханов. Він набирає 51,5% виборців, Саша Боровик – 23,7%, Едуард Гурвіц – 7,7%, Сергій Ківалов, який заявляв про зняття своєї кандидатури з виборів, – 5,1%. Також підрахунок 25% бюлетенів показує, що до Одеської міської ради проходять партії: «Довіряй справам», БПП «Солідарність», «Опозиційний блок», «Українська морська партія Сергія Ківалова». «Батьківщина» і «Самопоміч» поки що набирають менш як 5% голосів.

Результати екзит-полу «Карпатського центру полінгових досліджень» свідчать, що новим мером Мукачевого стане Андрій Балога («Єдиний Центр»), старший син Віктора Балоги. Його результат становить 62,7%. Цього вистачило б для перемоги, навіть якби вибори проводили у два тури, проте в Мукачевому живе менш ніж 90 тис. людей, тож другого туру тут би й так не було, повідомляє PMG. Другим із 30,4% іде Іван Чубірко від «Відродження».

Як відомо, 25 жовтня в Україні за новим законодавством відбулися місцеві вибори. Після закриття дільниць о 20:00 виборчі комісії приступили до підрахунку голосів. Вибори пройшли у всіх регіонах країни, крім Маріуполя, Красноармійська та Сватового, а також територій, визнаних тимчасово окупованими – АР Крим, міста Севастополя, а також частини Донецької та Луганської областей.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ