Марін ле Пен
На регіональних виборах у Франції лідирує партія Марін Ле Пен

Кандидати від ультраправої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен впевнено лідирують у 7 регіонах Франції в першому турі регіональних виборів, що відбувся 6 грудня. Загальне число тих, хто проголосував за партію Ле Пен перевищило 30%. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на дані екзитполів.

Слідом за «Національним фронтом» йде партія «Республіканці» на чолі з екс-президентом країни Ніколя Саркозі і союзні їй правоцентристи – на рахунку цього блоку 27% голосів. Замикає трійку Соціалістична партія чинного глави держави Франсуа Олланда.

За даними французького телеканалу BFM, кращий результат серед кандидатів показала сама Марін Ле Пен, що отримала понад 40% голосів у північному регіоні Па де Кале і в Пікардії. Чи не менших успіхів домаглася й її племінниця Маріон Марешаль Ле Пен, яка балотувалася в південному регіоні Прованс – Альпи – Лазурний Берег. Сама Марін Ле Пен назвала результати своїх прихильників історичною подією для Франції. За партію, за її словами, «голосували патріоти», які зробили «ясний вибір на користь альтернативи здихаючій системі».

Вибори в регіональні органи влади у Франції проходять у два тури. Як очікується, нинішня кампанія стане репетицією для всіх політичних сил перед парламентськими і президентськими виборами 2017 року. Другий раунд регіональних виборів відбудеться 13 грудня.

З 2012 року популярність «Національного фронту» неухильно росла. У травні 2014 партія набрала 25% голосів на виборах до Європарламенту в Франції, а у вересні вперше отримала місця в сенаті. Експерти відзначали, що на тлі серії страшних терактів у Парижі рейтинг чинного президента-соціаліста може знизитися, проте Марін Ле Пен отримає більшу підтримку населення. Вона виступає за відстоювання національних інтересів Франції, за зниження потоку мігрантів, а також за те, щоби поставити його під жорсткий контроль.

Зазначимо, що в засобах масової інформації регулярно піднімається тема «дружби» французьких ультраправих в особі «Національного фронту» і російської влади. Нібито ця партія є плацдармом режиму Путіна у Франції, а Марін Ле Пен – захоплена шанувальниця президента РФ. У листопаді минулого року «Нацфронт» отримав кредит у російському «Першому Чесько-Російському банку» на 9 млн. євро в той момент, коли жоден з французьких банків не погодився спонсорувати політичну діяльність націоналістів. Ле Пен, втім, демонстративно ображалася з приводу підозр в політичному підґрунті кредиту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ