Громадський транспорт Одеси переводять на електронні квитки
Громадський транспорт Одеси переводять на електронні квитки

Громадський транспорт Одеси перейде на електронні розрахунки. Зокрема, електронний квиток з’явиться як в одеських тролейбусах і трамваях, так і в маршрутках, пише Сегодня.

«Зараз чітко поставлено завдання про запровадження системи в наступному році, щоб перейти на безготівкову форму оплати», – розповів директор КП «Одестранспарксервіс» Сергій Дубенко. За його словами, електронний квиток являтиме собою звичайну пластикову картку, яку можна буде поповнювати за допомогою терміналів. «Таку послугу практикують у різних країнах світу, і вона дуже зручна. Будь-яка людина може поповнити картку собі або своїй бабусі», – підкреслив чиновник.

Зараз термінали з оплати за проїзд в електронному вигляді експериментально вводять в електротранспорті – перший з’явився на маршруті №21. У найближчий тиждень запрацюють вони і в інших вагонах, але поки розплачуватися пластиковими картами будуть тільки учасники експерименту – співробітники підприємства, які тестують нову програму. У мерії кажуть, що експеримент триватиме до кінця року, і якщо він буде вдалим, то вже в 2016 році такі термінали будуть поширені повсюдно. Лише після цього буде визначена як вартість електронних карток, так і вартість проїзду.

Скільки коштуватиме таке нововведення для автоперевізників, в транспортних компаніях поки не знають, але перспективі витрат не раді. «Зобов’язати перевізника, як приватну особу, не можуть, але муніципалітет може рекомендувати внести зміни в роботу. Оскільки місто укладає договір з перевізником, від його послуг можуть відмовитися, тому транспортникові доведеться погодитися на нововведення. Враховуючи те, що у кожної компанії десятки автобусів, обійдеться модернізація недешево», – поскаржився юрист однієї з транспортних компаній Одеси Володимир. У свою чергу, водії маршруток змінам раді, мовляв, якщо оплата буде контролюватися, то зайців не залишиться. Крім того, не доведеться відволікати увагу на розрахунок з пасажирами.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ