Електронний реєстр
Електронний реєстр запрацює у тестовому режимі

Електронний реєстр переселенців запрацює з 1 серпня 2016 року. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, передає 5 канал.

«Наскільки мені відомо, з 1 серпня реєстр має запрацювати в тестовому режимі. Тоді ми вже отримаємо певні об’єктивні дані про кількість людей, які перебувають і на обліку, і постійно мешкають на території України», – сказав він.

У той самий час Тука зазначив, що створення реєстру – це компетенція Міністерства соціальної політики.

«Я чув заяви пана міністра про те, що в подальшому ведення цього реєстру має передатися нашому міністерству, але наші юристи робили певні попередні висновки, що для цього потрібно зміни до чинного законодавства», – повідомив він.

Нагадаємо, за оцінками СБУ, 30-40% переселенців отримують соціальні виплати незаконно, оскільки отримують гроші в Україні, а проживають на тимчасово окупованих територіях.

За українським законодавством, отримувати соцдопомогу можуть лише ті, хто виїхав з окупованих територій або зони проведення АТО і зареєструвався на підконтрольній Україні території. У той самий час багато переселенців зареєструвалися, але й далі проживають на непідконтрольних українській владі територіях.

Загалом серед біженців виявили 700 тисяч «мертвих душ», які постійно отримували державні соцвиплати, що серед іншого йшли на діяльність проросійських терористичних організацій.

За словами колишнього керівника Луганщини Георгія Туки, насправді біженців на 1 млн менше, ніж заявляє Мінсоцполітики.

Чинний голова Донеччини Павло Жебрівський розповів, що 490 тисяч зареєстрованих у Донецькій області переселенців (тобто дві третини) мешкають на окупованій частині Донбасу.

Читайте: Україна потрапила до п’ятірки країн із найбільшою кількістю переселенців

БЕЗ КОМЕНТАРІВ