різдвяні гірлянди США
На різдвяне освітлення в США витрачається понад 6,6 мільярда кіловат-годин

Електоренергії, яку витрачають американці для різдвяного освітлення будівель, вистачило б на цілий рік для таких бідних карїн як Сальвадор або Ефіопія. І це лише «вершина айсберга». У цілому, витрати електроенергії на святкові гірлянди становлять лише 0,2 відсотка щорічного енергоспоживання США, пише Лента.ру.

У Центрі глобального розвитку підрахували, що на різдвяне освітлення в США витрачається понад 6,6 мільярда кіловат-годин. Вся справа в симпатії американців до гірлянд – вони розвішують їх на дахах власних будинків і на деревах.

Водночас Сальвадор, наприклад, щорічно витрачає 5,35 мільярда, Ефіопія – 5,3 мільярда, а Танзанія – 4,81 мільярда кіловат-годин. Такі дані представив провідний спеціаліст Центру Тодд Морс. За твердженням фахівців, основною метою їх розрахунків було з’ясувати, яка різниця між споживанням електричної енергії в багатих і бідних державах.

Центр глобального розвитку (CGD) – некомерційний науково-дослідний центр, розташований у Вашингтоні, займається питаннями міжнародного розвитку. Був створений в 2001 році. За словами засновників CGD, завдання центру – «зменшити бідність і нерівність у світі шляхом зміни політики США та інших багатих країн».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ