спецсназ
Елітний спецназ штурмовиків з’явиться в Україні до кінця року

Незабаром в Україні з’явиться елітний спецназ. Над його створенням вже працюють у МВС, щоправда, лише на папері. Штурмовий загін КОРД (абревіатура, розшифровується як Корпус оперативно-раптової дії) з’явиться до кінця цього року і буде вважатися елітою в рядах реформованого МВС, пише газета Сегодня.

Як розповів спікер міністерства Артем Шевченко, в КОРД візьмуть «Сокіл» та найкращих бійців батальйонів, які нині служать на сході країни. «Спецпідрозділ налічуватиме 5 тис. бійців по всій країні. Перед ними стоятимуть класичні завдання спецназу, але через війну буде збільшено кількість озброєння й обмундирування. Основа КОРД – це бійці «Сокола» плюс найкращі з 36 батальйонів (рот) МВС», – зазначив Шевченко.

За його словами, бійці отримуватимуть близько 15-20 тис. грн на місяць. Вони будуть задіяні в спецопераціях, де сил і озброєння звичайних поліцейських недостатньо. Наприклад, під час затримання озброєних та особливо небезпечних злочинців, під час штурму об’єкта, де, наприклад, забарикадувалися ОЗУ.

До цього в МВС додають, що новий підрозділ певною мірою буде аналогом американського спецназу SWAT, який задіють у більш ніж 10 видах подій. Наприклад, для боротьби з масовими вуличними заворушеннями, для участі в контртерористичних операціях, у роботі контрснайперів під час виступів перших осіб країни в громадських місцях, при затриманні серійних вбивць і порятунку поліції та цивільних, які потрапили під обстріл.

Як з’ясувалося, деякі з нинішніх міліціонерів вже працюють над тим, щоби потрапити в новий спецназ, але з недовірою ставляться до 20-тисячної зарплати. «Як показує практика, начальство може обіцяти що завгодно. Якщо заявляється, що зарплата буде близько 15-20 тисяч, то за фактом буде тисяч 10-15. Але я вже готуюся: тренуюся, щоби вміти підтягнутися на перекладині 15, а краще 20 разів, в положенні жим лежачи – більш як 10 разів треба вміти, крім того, належить витримати два-три серйозних спаринги. Крім того, серед критеріїв, щоб потрапити в «Сокіл», а потім вже в новий спецназ, потрібно кілька років без доган попрацювати в міліції», – розповів один зі столичних міліціонерів, який готується до роботи в новому спецназі.

Нагадаємо, перший етап реформування МВС вже завершено: на вулиці Києва виїхали поліцейські, які об’єднали ДАІ та ППС. Незабаром вони повинні з’явитися в Одесі, Львові та Харкові.

Читайте: Нова патрульна поліція Києва пройшла бойове хрещення

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ