електроенергія
Енергетики Криму 3 грудня відключили систему передачі інформації з півострова диспетчерам НЕК «Укренерго»

Щоби прийняти значну потужність із РФ і розподілити її територією Криму, недостатньо будівництва одного «енергомосту». Крім того необхідно реалізувати дорогі інфраструктурні проекти на самому півострові. Про це розповів радник Прем’єр-міністра України, екс-керівник «Укренерго» Костянтин Ущаповський, передає Інтерфакс-Україна.

«Щоб розподілити потужність, необхідно спочатку передати її з Керчі на центральну підстанцію півострова – ПС 330 кВ «Джанкой». Для цього треба побудувати лінію електропередач 330 кВ від Керчі до Джанкоя й підстанції «Кафа». Потрібні дуже великі інвестиції та капітальне будівництво», – зазначив Ущаповський. Також він повідомив, що наразі немає об’єктивної інформації щодо стану енергосистеми на півострові, адже кримські енергетики вчора відключили систему телеінформації, яка передавала дані диспетчерам НЕК «Укренерго». Ущаповський додав, що, за неофіційною інформацією, через «енергоміст» із РФ до Криму зараз передається близько 100 МВт. «Проте це тільки неофіційна інформація, надійних даних немає», – наголосив радник Прем’єр-міністра України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 2 грудня господар Кремля приїхав до окупованого РФ Криму і брав участь у запуску першої черги «енергомоста» з Кубані на півострів. Втім, спроба провалилася. Як повідомило обізнане джерело, спроби запустити енергоміст робилися неодноразово, але з технічних причин закінчувалися невдачами. До Керчі було запрошено журналістів російських федеральних ЗМІ, які мали висвітлити запуск першої черги, однак їх відправили знімати супутні об’єкти.

Нагадаємо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. 30 листопада держкомпанія «Укренерго» відновила лінію електропередач 220 кВ «Каховська – Титан» і заявила про готовність відновити енергопостачання анексованого Росією Криму протягом кількох годин у разі досягнення домовленості з активістами блокади півострова. У свою чергу, активісти блокади вимагають від окупаційної влади РФ звільнення українських політв’язнів. Один з лідерів акції Ленур Іслямов заявив про намір повністю заблокувати півострів, зокрема, й зупинити Керченську переправу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ