presa
За останнє десятиріччя загинули понад 700 журналістів

До Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів «Репортери без кордонів» оприлюднили новий список найбільших ворогів свободи преси у світі. До нього потрапили 35 керманичів держав та урядів, екстремістські та злочинні угруповання, а також спецслужби. Про це пише Deutsche Welle.

Серед новачків ганебного рейтингу – президент Туреччини Реджеп Ердоґан, президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі та лідер хунти Таїланду Прают Чан-Оча. Також до цьогорічного рейтингу потрапили президент Бурунді П’єр Нкурунзіза, король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд та президент Венесуели Ніколас Мадуро, а також повстанці-хусити в Ємені, терористичне угруповання «Ісламська держава» та члени банди «Ансарулла Банґла» у Банґладеш.

Є у списку і багато «завсідників», які присутні у ньому протягом багатьох років. Це, зокрема, президент Росії Владімір Путін, президент Сирії Башар Асад, лідер Куби Рауль Кастро, президент Еритреї Ісайяс Афеворкі, президент Судану Омар аль-Башир, глава Китаю Сі Цзіньпін, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин.

На думку «Репортерів без кордонів», саме ці люди уособлюють в особливо наглядній формі брутальне придушення свободи преси цензурою, свавільними арештами, тортурами та вбивствами.

У свою чергу, Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав вшанувати пам’ять представників ЗМІ, які були вбиті під час виконання службового обов’язку. За його словами, за останнє десятиріччя загинули понад 700 журналістів: «Іншими словами, кожні п’ять днів одного журналіста позбавляли життя тільки через те, що він доводив до відома громадськості останні новини та інформацію».

Як відомо, Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів відзначають 2 листопада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ