erdogan
Турецький лідер заявив, що одностайна підтримка резолюції Європарламенту, яка закликає заморозити переговори про вступ Туреччини в ЄС, «не має значення»

У відповідь на резолюцію Європарламенту президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан погрожує відкрити кордони для мігрантів до ЄС. Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

За його словами, Туреччина «годує близько 3,5 мільйона біженців».

«Ви не дотримали своєї обіцянки. Коли 50 тисяч біженців опинилися на Капікуле (один із пунктів пропуску на кордоні Туреччини, – ред.), ви скрикнули й почали говорити: «Що ми будемо робити, коли Туреччина відкриє кордони?». Майте на увазі, якщо ви підете далі, цей пункт пропуску буде відкритий. Ви повинні знати це», – обурився Ердоґан.

Він також додав, що одностайна підтримка резолюції Європейського парламенту, яка закликає заморозити переговори про вступ Туреччини в ЄС, «не має значення».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 24 листопада більшість членів Європейського парламенту проголосувала за призупинення на невизначений термін перемовин про надання безвізового режиму з ЄС громадянам Туреччини.

Голосування європарламентарів не має обов’язкової сили, оскільки припинити переговори можуть лише національні уряди країн-членів ЄС.

Анкара формально подала заяву на вступ до ЄС 14 квітня 1987 року, а статус кандидата їй надали на саміті в Ґельсінкі в 1999 році.

29 листопада 2015 року відбувся саміт Туреччина-ЄС, під час проведення якого Анкарі пообіцяли лібералізацію візового режиму з країнами ЄС і фінансову допомогу для боротьби з напливом нелегальних мігрантів. Тоді президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запевнив, що в майбутньому Туреччина отримає і реальну перспективу членства в союзі. Для цього країна повинна була виконати низку вимог щодо приведення законодавства до стандартів ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ