Путін, Ердоґан
Ердоґан та Путін зустрілися 9 серпня у Санкт-Петербурзі

Туреччина намагається зблизитися з Росією з міркувань користі, а не ідеології, і тому це не аж так небезпечно для Заходу. Про це йдеться в статті у німецькому Der Spiegel.

Мета Ердогана – «продати дружбу максимально дорого», вважає автор матеріалу.

«Показна сердечність між Ердоґаном і Путіним заспокоює. Річ у тому, що гнучкість обох політиків дає підстави вважати, що вони не мають жодної ідеології, якщо не брати до уваги постійного бажання власної користі, – пише журналіст. – Звичайно ж, така політика може здатися огидною, але, з іншого боку, вона суттєво спрощує політичні переговори, адже з егоїстами, на відміну від фанатиків та ідеологів, можна вести переговори».

«З цієї причини реверанс Ердоґана в бік Москви – це, передусім, сигнал Заходу. Мовляв, хочете, щоб Ердоґан і далі був вашим партнером і союзником? Тоді вам потрібно запропонувати більше, ніж пропонує Путін. Дружбу ердоґанівської Туреччини можна отримати, лише заплативши велику ціну», – підсумовує журналіст.

Читайте:  Путін та Ердоґан створюють «союз обдурених Заходом» – ІноЗМІ

Як відомо, президенти Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан та РФ Владімір Путін зустрілися 9 серпня у Санкт-Петербурзі.

Нагадаємо, після інциденту зі збитим російським літаком у грудні 2015 року відносини двох країн різко погіршилися: Росія запровадила щодо Туреччини економічні санкції, оголосила про скасування безвізового режиму для турецьких громадян і звинуватила її вище керівництво в закупівлях нафти у терористичного угруповання «Ісламська держава».

Улітку 2016 Президент Туреччини Реджеп Ердоґан надіслав президенту Росії Владіміру Путіну лист із вибаченнями за збитий на сирійсько-турецькому кордоні винищувач Су-24. Згодом два президенти провели телефонну розмову, після чого Путін заявив, що має намір доручити уряду країни відновити співпрацю з Туреччиною.

30 червня прем’єр-міністр РФ Дмітрій Медвєдєв під час засідання уряду РФ заявив про поступове скасування  санкцій проти Туреччини.

22 липня Росія відновила регулярне авіасполучення з Туреччиною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ