Ердоґан
Під час надзвичайного стану президент керує країною, видаючи декрети

У Туреччині терміном на 3 місяці запроваджено надзвичайний стан. Рішення ухвалив президент країни Реджеп Таїп Ердоґан.

«Президент Ердоґан оголосив про запровадження надзвичайного стану строком на три місяці відповідно до статті 120 Конституції з метою якнайшвидшого усунення всіх чинників терористичної організації, яка здійснила спробу державного перевороту», – йдеться в повідомленні.

«Цей захід у жодній мірі не спрямований проти демократії, прав і свобод. Навпаки, його мета полягає в тому, щоби захистити і зміцнити ці цінності», – запевнив Ердоґан.

Під час надзвичайного стану, згідно з турецькою Конституцією, обмежуються основні права громадян. Президент керує країною, видаючи декрети. Крім того, Кабінет міністрів Туреччини може вводити комендантську годину та забороняти мітинги та демонстрації. Крім того, друковані ЗМІ можуть виходити лише за наявності офіційних дозволів, а джерела аудіо- та візуального мовлення мають контролюватись державою. Розширюються підстави конфіскації транспортних засобів та об’єктів власності.

Раніше Рада телебачення і радіомовлення Туреччини скасувала ліцензії понад 20 теле- і радіокомпаніям, нібито пов’язаним із турецьким проповідником Фетуллахом Ґюленом, який мешкає у США і якого підозрюють в організації путчу.

До того ж, Міністерство освіти Туреччини відкликало ліцензії 21 тисячі викладачів, які працюють в приватних навчальних закладах й нібито виявилися «причетними до терористичної діяльності».

Нагадаємо, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. У країні ввели військовий стан і комендантську годину. Згодом влада країни заявила, що спробу перевороту придушено. Більшість організаторів заколоту затримали.

За офіційною версією, спробу державного перевороту організували послідовники турецького проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого звинувачують у тривалій кампанії з метою повалення турецького уряду через прихильників у турецьких установах, зокрема, військових, поліцейських і судових, яких було залучено до формування «паралельної» держави.

Згідно з іншою версією, заколот організували військові-кемалісти, незгодні з політикою ісламізації, яку провадить Ердоґан. Так, у Туреччині заарештовано колишнього головнокомандувача Військово-повітряних сил країни генерала Акіна Озтюрка, якого вважають ініціатором невдалого військового перевороту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ