Ердоґан шантажує Євросоюз мігрантами

Реджеп Тайіп Ердоґан
Ердоґан погрожує ЄС скасувати реадмісію мігрантів

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан погрожує скасувати міграційну угоду з Європейським Союзом, якщо ЄС не виконає своїх зобов’язань щодо безвізового режиму, повідомляє Hurriyet Daily News.

«Якщо наші вимоги не будуть задоволені, то реадмісія мігрантів стане неможливою», – наголосив він.

Турецький президент також нагадав, що скасування віз для громадян Туреччини передбачалося з 1 червня.

Водночас минулого тижня глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр повідомив, що Євросоюз не змінить умов безвізового режиму для Туреччини, тим самим відхиливши погрози Анкари зірвати угоду щодо мігрантів у тому разі, якщо турецьким громадянам не нададуть безвізовий режим з країнами ЄС до жовтня.

Варто зазначити, що  Ердоґан зробив ще одну скандальну заяву. Зокрема, він зазначив, що схвалить повернення країни до смертної кари, якщо це підтримає парламент і громадськість.  Він виступав перед щонайменше мільйоном людей на мітингу в найбільшому місті Туреччини – Стамбулі.

Раніше в ЄС наголосили, що жодна країна не може стати членом ЄС, якщо вона запроваджує смертну кару. Президент Туреччини Реджеп Ердоґан розкритикував позицію ЄС.

Як відомо, минулого місяця в країні відбулася невдала спроба військового перевороту. У зв’язку з чим Ердоґан заявив, що держава буде очищена від усіх прихильників проповідника Фетхуллаха Ґюлена, на якого турецький уряд покладає провину за спробу путчу. Сам Ґюлен заперечує свою причетність.

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ