Реджеп Тайіп Ердоґан
Ердоґан погрожує ЄС скасувати реадмісію мігрантів

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан погрожує скасувати міграційну угоду з Європейським Союзом, якщо ЄС не виконає своїх зобов’язань щодо безвізового режиму, повідомляє Hurriyet Daily News.

«Якщо наші вимоги не будуть задоволені, то реадмісія мігрантів стане неможливою», – наголосив він.

Турецький президент також нагадав, що скасування віз для громадян Туреччини передбачалося з 1 червня.

Водночас минулого тижня глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр повідомив, що Євросоюз не змінить умов безвізового режиму для Туреччини, тим самим відхиливши погрози Анкари зірвати угоду щодо мігрантів у тому разі, якщо турецьким громадянам не нададуть безвізовий режим з країнами ЄС до жовтня.

Варто зазначити, що  Ердоґан зробив ще одну скандальну заяву. Зокрема, він зазначив, що схвалить повернення країни до смертної кари, якщо це підтримає парламент і громадськість.  Він виступав перед щонайменше мільйоном людей на мітингу в найбільшому місті Туреччини – Стамбулі.

Раніше в ЄС наголосили, що жодна країна не може стати членом ЄС, якщо вона запроваджує смертну кару. Президент Туреччини Реджеп Ердоґан розкритикував позицію ЄС.

Як відомо, минулого місяця в країні відбулася невдала спроба військового перевороту. У зв’язку з чим Ердоґан заявив, що держава буде очищена від усіх прихильників проповідника Фетхуллаха Ґюлена, на якого турецький уряд покладає провину за спробу путчу. Сам Ґюлен заперечує свою причетність.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ