Ердоґан
Турецька влада може застосувати до революціонерів смертну кару

Рада телебачення і радіомовлення Туреччини скасувала ліцензії понад 20 теле- і радіокомпаніям, нібито пов’язаним із турецьким проповідником Фетуллахом Ґюленом, який мешкає у США і якого підозрюють в організації путчу. Про це повідомляє державна інформагенція Anadolu.

«Ліцензії були анульовані для 24 теле- і радіокомпаній, пов’язаних із Ґюленом, після невдалої спроби заколоту в країні», – йдеться у повідомленні.

До того ж, Міністерство освіти Туреччини відкликало ліцензії 21 тисячі викладачів, які працюють в приватних навчальних закладах й нібито виявилися «причетними до терористичної діяльності».

Окрім того, в країні зняли з посад приблизно сто співробітників Національної розвідувальної служби Туреччини (MIT). «Відсторонені від роботи співробітники MIT не мали доступу до розвідданих», – йдеться в повідомленні.

Також усі 45 тисяч турецьких імамів отримали вказівку не ховати учасників повстання за мусульманськими обрядами. Як стало відомо раніше, влада Туреччини збирається застосувати до революціонерів смертну кару.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за словами держсекретаря США Джона Керрі, Туреччину можуть виключити зі складу НАТО, якщо країна й надалі не дотримуватиметься принципів демократії, про що свідчать масові «зачистки» після спроби путчу.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. У країні ввели військовий стан і комендантську годину. Згодом влада країни заявила, що спробу перевороту придушено. Більшість організаторів заколоту затримали.

Згідно з даними турецьких ЗМІ, після невдалої спроби військового перевороту в Туреччині зняли з посад понад 2,7 тис. працівників судових установ.

Глава уряду Туреччини Біналі Їлдирим повідомив, що у збройних силах країни пости втратили 5 турецьких генералів і 28 полковників. Не менш ніж 2,8 тис. представників найвищої та середньої ланки турецьких збройних сил затримано.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ