Ермітаж
З кримських музеїв до Ермітажу вивозять цінні експонати

Російські окупанти вивозять цінні експонати з кримських музеїв. Про це повідомила народний депутат України Людмила Денисова під час виступу на Генасамблеї Парламентської асамблеї Чорноморської економічної співпраці з боротьби з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні, передає Крим.Реалії.

За словами Денисової, раніше вона оприлюднила інформацію про вивезення в російський Ермітаж колекцій з окупованого Криму, зокрема, з Херсонеса Таврійського, Судака, Центрального музею Тавриди в Сімферополі. Після цього 22 жовтня на сайті Херсонеса Таврійського і в російських ЗМІ з’явилося спростування цієї інформації, проте сам Ермітаж анонсував виставку з кримськими експонатами під назвою «На землі грифона. Антична археологія Ермітажу в Криму». Виставка триватиме з 24 жовтня 2015 до 24 січня 2016 року, вона складається з предметів з колекції Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника. Ця інформація і зараз розміщена на сайті Ермітажу.

Також особливе занепокоєння, за словами Денисової, викликає інцидент, який стався в ніч з 16 на 17 листопада цього року в Судаку, де, за інформацією ЗМІ, обрушилася частина давньої вежі Генуезької фортеці. «Наша країна жорстко засуджує варварський захоплення і розграбування Російською Федерацією культурних, матеріальних і духовних історичних цінностей України», – підкреслила Денисова.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міністерство юстиції України завершує роботу з підготовки подання позову до Окружного суду Амстердама у справі про скіфське золото. Нагадаємо, у травні Верховна Рада підтримала звернення до парламенту Нідерландів з проханням надати сприяння в поверненні в Україну скіфського золота, яке у лютому 2014 року було вивезене в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в Музей Пірсона. Виставка складається з колекцій п’яти музеїв, один із яких розташований у Києві, а чотири – в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів. Після завершення виставки Нідерланди відмовилися повертати експонати в кримські музеї, спочатку мотивуючи відмову тим, що приймала експонати від України. Потім організатори виставки заявили, що не передаватимуть скіфське золото ні Києву, ні Криму до рішення суду.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ