Марина Кальюранд
Міністр закордонних справ Естонії Марина Кальюранд пообіцяла, що країна зосередиться на правах людини і правовій державі в Інтернеті

Естонія 18 травня на засіданні комітету міністрів Ради Європи в Софії перебрала у Болгарії керівництво організацією, передає Інтерфакс-Україна.

«Як голова Ради Європи, Естонія активно захищатиме основні європейські цінності: права людини, демократію і правову державу», – сказала на церемонії міністр закордонних справ Естонії Марина Кальюранд.

Міністр запевнила, що її країна «продовжить підняті Болгарією теми під час її успішного головування і зі свого боку додасть нові виміри, зокрема, ті, що стосуються рухомого управління».

«Ми зосередимося на правах людини і правовій державі в Інтернеті, рівноправності статей і правах дітей», – сказала Кальюранд.

Вона пообіцяла, що Естонія допоможе провести в червні в Брюсселі конференцію EuroDIG щодо Інтернет-управління в Європі.

Голова МЗС Естонії також наголосила на необхідності забезпечення прав людини в конфліктних регіонах і постійної уваги до ситуації в нелегально окупованому Криму, Абхазії та Південній Осетії».

Естонія очолюватиме комітет міністрів РЄ до 22 листопада, після чого передасть управління організацією Кіпру.

Країна вдруге очолює цю організацію. Уперше вона була головою РЄ в 1996 році.

Читайте: Через «КримНаш» Росію можуть виключити з Ради Європи – ІноЗМІ

Довідка. Рада Європи – міжнародна організація 47 держав-членів в європейському просторі. Членство відкрите для всіх європейських держав, які визнають принцип верховенства права і гарантують основні права людини і свободи для своїх громадян.

Один з найбільших успіхів Ради – це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, яка слугує основою для Європейського суду з прав людини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ