"зелені чоловічки"
Естонія склала план захисту від «зелених чоловічків»

В Естонії є чіткий план протидії будь-яким «зеленим чоловічкам» – російським спецназівцям у військовій формі без знаків розпізнавання, які минулого року вторглися в Україну, повідомляє ZN.ua з посиланням на The Financial Times.

Як заявив міністр оборони країни, у перші ж дні вторгнення «зелені чоловічки» будуть знищені. Поки члени НАТО намагаються впоратися з кремлівським реваншизмом, Балтійський регіон перетворився в область особливого інтересу для альянсу і потенційно наступною мішенню для російського мілітаризму, а також став об’єктом підривних дій.

«Але Естонія та її сусіди – не такі, як Україна», – говорить командувач силами оборони Естонії генерал-лейтенант Ріхо Террас у своєму інтерв’ю газеті. «В Естонії, країні з населенням всього 1,3 мільйона осіб, на цьому тижні в самому розпалі мобілізаційні навчання, які стали наймасштабнішими за всю історію мирного часу. У них беруть участь 13 тисяч військовослужбовців, 7 тисяч з яких призовники, – додав він. – Якщо російські агенти або війська спецпризначення вторгнуться на територію Естонії, слід стріляти в першого, хто з’явився».

На думку Терраса, головне, щоби НАТО було готове підтримати його країну і почати військові дії, в разі, якщо його армія буде змушена чинити опір будь-яким спробам вторгнення з боку Росії. Крім того, за його словами, особливо важливим є дотримання обсягів військових витрат. Скорочення витрат на оборону в таких країнах, як Великобританія, заявив він, безпосередньо позначилося на безпеці Естонії.

Зазначимо, Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес вважає, що, з огляду на неспроможності санкцій щодо Росії, у Європі має бути розроблений «план Б». «У випадку з українською кризою мова йде про безпеку всієї Європи, а не однієї держави. Для цього Європа повинна визначити чітку позицію, показати свою рішучість і силу. Зараз ми обговорюємо, чи постачати в Україну зброю, чи посилити санкції щодо Росії. Якщо буде ухвалено не робити ні того, ні того, чи є у Європи запасний план?» – заявив Ільвес.

Інформаційний Акцент

  • Гость

    Очень верное и правильное решение.

  • Виталий Шелин

    Рихо Террас – эстонский Гелетей, -парад в Москве скоро проведет:)