Нобелівський комітет оголосив лауреата премії 2015 року з літератури. Переможницею стала письменниця з Білорусі Світлана Алексієвич. Премія присуджена «за багатоголосу творчість – пам’ятник стражданню і мужності у наш час», передає офіційний сайт Нобелівського комітету.

За всю історію вручення премії зі 112 переможців Алексієвич стала чотирнадцятою жінкою, яка отримала премію в галузі літератури. Цього року призові склали 8 мільйонів шведських крон (953 тисячі доларів).

Світлана Алексієвич народилася в 1948 році в Іванo-Франківську. Батько – білорус, мати – українка. У 1972 році закінчила журфак. Працювала вихователькою в школі-інтернаті, вчителькою. З 1966 року – в редакціях районних газет «Припяцкая правда» і «Маяк комунізму», в республіканській «Сільській газеті», з 1976 року – в журналі «Німан».

Алєксієвич – авторка популярних книг про Чеченську війну, Чорнобиль, 90-ті та Другу світову війну очима жінок. Вона відома творами «Час секонд хенд» та «У війни жіноче обличчя», за які отримала премію імені Капусцінського. Окрім цього, Алєксієвич присудили Премію миру німецьких книготорговців.

Книги письменниці видавалися в 19 країнах світу, зокрема, в США, Німеччини, Великобританії, Японії, Швеції, Франції, Китаї, В’єтнамі, Болгарії, Індії. Алексієвич вже могла здобути Нобелівську премію в 2013 році, але тоді нагорода пішла до Еліс Монро з Канади.

Нобелівська премія з літератури – щорічна нагорода за досягнення в галузі літератури. Вручається з 1901 року Нобелівським фондом. Лауреатом премії 2014 став французький письменник Патрік Модіано, автор книг «Кафе втраченої молодості», «Горизонт» і «Вулиця темних крамниць».

Читайте: Нобеля з медицини розділили троє вчених – за лікування від паразитів та малярії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ