В Угорщині позбавили громадянства рекордну кількість людей
В Угорщині позбавили громадянства рекордну кількість людей

За даними Міністерства внутрішніх справ Угорщини, цього року спостерігається майже десятикратне збільшення випадків позбавлення угорського громадянства порівняно з минулими роками. Водночас, кількість справ, пов’язаних із підробкою офіційних документів про громадянство, у порівнянні з минулим роком, збільшилася вп’ятеро. Про це повідомляє Мukachevo.net.

Якщо таких випадків минулого року було всього 4, у 2013 році лише 1, то нині вже кількість позбавлених громадянства досягла 53. У першу чергу, це стосується сербів і українців. Рішення про позбавлення (відкликання) громадянства підписує особисто Президент Угорщини Янош Адер. Рішення має бути опубліковано в Угорському Офіційному віснику.

Переважно йдеться про порушення Закону про громадянство (розділи 4 і 9). Це означає, що деякі з претендентів на громадянство Угорщини приховали відомості про відкриті проти них кримінальні справи у минулому. Також на рішення президента можуть вплинути інші обставини, зокрема, у претендентів немає угорських пращурів або вони не володіють угорською мовою.

Зазначимо, у вересні президент Угорщини Янош Адер позбавив угорського громадянства шістьох осіб. Серед людей, яких позбавили угорського громадянства, є дві уродженки Хустського району Закарпатської області. А наприкінці липня Президент Угорщини позбавив громадянства п’ятьох українців.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ