маска
При посиленні запаху диму киянам рекомендують надягати захисні маски

Мешканцям столиці та області рекомендують збільшити вживання рідини, обмежити фізичні навантаження та перебування на вулиці у зв’язку з пожежею на нафтобазі на Київщині. Про це повідомляє сайт  Головного управління держсанепідслужби у Києві.

Так, киянам та жителям області рекомендують:

 1. Уникати тривалого перебування на повітрі рано вранці та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.
 2. Обмежити відкривання вікон, особливо вночі і рано вранці. Під час відкриття завішувати їх зволоженою тканиною і періодично її змінювати.
 3. Користуватися в побуті та на роботі системами кондиціонування та очищення повітря.
 4. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоби підвищити вологість повітря.
 5. Обмежити фізичне навантаження.
 6. Уникати вживання алкогольних напоїв та пива, виключити куріння.
 7. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною.
 8. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену й мінеральну лужну воду, молочнокислі напої, (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі. Виключити газовані напої.
 9. Виключити з харчування жирну їжу, вживати легкозасвоювану, багату на вітаміни і мінеральні речовини їжу, віддавати перевагу овочам та фруктам.
 10. Кілька разів на день приймати душ. Промивати ніс і горло.
 11. Для осіб, які страждають серцево-судинними захворюваннями пропонується  вимірювати артеріальний тиск не менше 2 разів на день, при стійкій артеріальній гіпертензії – звернутися до лікаря.
 12. У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (появі ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.

Також мешканців просять обмежити поїздки на особистому транспорті, який робить значний внесок у забруднення атмосферного повітря населених пунктів.

Як відомо, пожежа на нафтобазі у Васильківському районі розпочалася увечері 8 червня. Вогонь досі не загасили.

У свою чергу, екологи КОДА заявили, що обсяги викидів шкідливих речовин в атмосферу у зв’язку з пожежею на нафтобазі у Васильківському районі Київської області не перевищують норми.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ