Марс
Тире формуються двосторонніми повітряними потоками

Написи, схожі на азбуку Морзе, побачили фахівці NASA серед пісків Червоної планети. Крапки і тире в топографії Марса помічали і раніше, проте тільки на дюні Хаґаль (розташована трохи південніше від Північного полюса) ці візерунки проявилися особливо яскраво, пише lenta.ru.  

Причина в тому, що низовина майже ідеально круглої форми (ймовірно, засипаний піском кратер) зосередила навколо себе вітри, що дмуть, певним чином.

Тире формуються двосторонніми повітряними потоками (дують перпендикулярно щодо самої дюни). Точки ж виникають, коли щось перериває цей процес малювання ліній – що саме, вчені поки що не знають.

Нагадаємо, що зафіксувала цю дивину камера Hi-RISE, яка  знімає поверхню Марса в видимому світлі і ближньому інфрачервоному діапазоні з автоматичної міжпланетної станції Mars Reconnaissance Orbiter. Вона перебуває на орбіті планети з 2006 року.

Планетолог Вероніка Брей, що працює з камерою Hi-RISE, розшифрувала напис зі знімка. У неї був такий текст: «NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE!!”.

Читайте: На Марсі була атмосфера з високим вмістом кисню – вчені

БЕЗ КОМЕНТАРІВ