хімічна зброя
НАТО допомагає Україні підготуватися на випадок застосування «брудної бомби»

«НАТО відрядив в Україну групи фахівців з виявлення ядерних і хімічних озброєнь, а також з дезактивації», – повідомляє The Times. Завдання – підвищити ефективність реакції української влади на атаки із застосуванням радіоактивних матеріалів.

«Цього тижня український спецназ і сотні цивільних фахівців, зокрема, й британських експертів, візьмуть участь у навчаннях для відпрацювання дій у разі широкого зараження певного району радіоактивними матеріалами», – пише газета.

За офіційною версією, відпрацьовуються дії у разі потужного вибуху на шахті. «Однак групи фахівців НАТО з хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї були залучені після того, як у липні The Times розголосила досьє української розвідки, з якого випливало, що проросійські бойовики витягли з могильника в Донецьку радіоактивні відходи, щоби створити «брудну бомбу», – йдеться в статті.

Навчання проводяться на військовій базі на заході України. «Коли учасники навчань заміряють рівень радіації, вони виявлять джерело радіації, – зазначає Гюнтер Бретшнайдер, директор навчань НАТО. – Їм слід створити «гарячу зону», врятувати застряглих в автомобілях, оточити джерело радіації та організувати дезактивацію й лікування жертв».

Раніше дії у разі застосування «брудної бомби» відпрацьовувалися в Італії та Румунії. «Зараз ці щорічні навчання вперше проводяться в країні, де відбувається збройний конфлікт», – зазначає газета.

Читайте: Порошенко анонсував референдум щодо членства в НАТО

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ