Фредді Мерк’юрі
Фредді співав у такій же манері, як і майстри тувинського горлового співу

Фахівці з акустики вирішили визначити, в чому унікальність голосу фронтмена гурту Queen Фредді Мерк’юрі. Для цього вони проаналізувала архівні записи соліста, передає Радіо 24.

Учені досліджували спотворення голосу, які Мерк’юрі виконував під час співу з «риком». Аби відтворити процес, сучасний співак зімітував манеру культового рокера, а фахівці з акустики на відео те, що відбувається з його гортанню.

З’ясувалось, Фредді співав у такій самій манері, як і майстри тувинського горлового співу: у нього тремтіли і голосові, і вентрикулярні складки (псевдоголосові зв’язки слизової оболонки).

Окрім того, рокер вирізнявся нерівним і швидким вібрато. Щоправда, чутки про діапазон голосу співака в 4 октави фахівці не підтвердили. Попри амплуа рокера, Мерк’юрі, ймовірно, співав як тенор, майстерно управляючи своїм голосом.

Нагадаємо, Queen – британський рок-гурт, який прославився в середині 1970-х років. Це також один із найуспішніших колективів в історії рок-музики. Його учасниками були Джон Дікон, Брайан Мей, Роджер Тейлор і Фредді Мерк’юрі – вокаліст і «обличчя» групи до своєї смерті у 1991 році.

Гурт Queen виступає досі.

Читайте: В Індії відкрили пам’ятник Майклу Джексону

БЕЗ КОМЕНТАРІВ