Мозок
Людський мозок

Людський мозок володіє можливістю «домальовувати» картинку того, що відбувається, спираючись на неповну та неоднозначну інформацію. Таку думку висловили вчені у журналі Proceedings of National Academy of Sciences (PNAS), пише ТСН.

Наприклад, у кімнаті людина швидко здогадається, що істота, яка промайнула за меблями, це її кішка, якщо знатиме, що вона є. Під час такого пізнання нові візуальні дані відіграють мінімальну роль, на відміну від так званих фонових знань. Однак побічним ефектом «мозку-прогнозиста» є схильність бачити речі, яких у реальності насправді немає, тобто галюцинації. Більше того, таке викривлене сприйняття притаманне не тільки психічно хворим особам – майже всі чули або бачили щось ілюзорне, вважають учені.

Фахівці провели дослідження серед 40 осіб і виявили, що схильні до психозів і галюцинацій індивіди швидше екстраполюють у реальність раніше сформовані уявлення, образи.  Крім того, науковці встановили, що потенційно небезпечний зсув у механізмі оборобки інформації нашим мозком можна діагностувати ще до настання такого явища, як психоз. Це відкриття суттєво полегшить лікарям профілактику подібних станів психіки.

Читайте: Успішних людей видає певний візерунок нейронних зв’язків, – учені

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ