40784
Власники ресурсу заявляють, що він працював в правовому полі

Український ресурс-файлообмінник EX.UA закривається. Про це йдеться у заяві, розміщеній на його сайті.

Власники ресурсу заявляють, що він працював у правовому полі. За їхніми словами, «не всім подобалася таке трактування законодавства, але ресурс завжди поважав закони України».

«EX.UA дотримувався авторських прав, що постійно підтверджував швидким реагуванням на будь-які порушення на майданчику. При цьому ресурс не схвалює ту систему розподілу та управління авторськими правами, яка склалася на сьогодні», – наголошується в заяві.

Останні законодавчі ініціативи в сфері нібито боротьби з піратством мають всі ознаки «нецивілізованого лобізму», вважають власники EX.UA.

«Новий закон, який має підписати президент, робить невигідним його дотримання: він діятиме лише проти тих, хто спробує йому слідувати. Він стимулюватиме нехтування авторськими правами», –  йдеться у документі.

«EX.UA завжди ідентифікував себе як національне файлове сховище і відкидав будь-які «пропозиції», пов’язані зі зміною доменної зони та території мовлення. Назва EX.to/co/ru для EX.uа – неприйнятна», – резюмують власники ресурсу.

Користувачі мають вилучити файли зі своїх архівів до 30 листопада.

Нагадаємо, раніше силовики заявили про закриття ресурсу Fs.to через порушення авторських і суміжних прав. В ході розслідування затримані 19 осіб, що причетні до створення ресурсу, які адміністрували та наповнювали сайт контентом.

До слова, це не перший раз, коли FS.TO йде в офлайн. У жовтні 2013 року міліція вилучила сервери онлайн-ресурсу в ході розслідування за скаргою Української антипіратської асоціації (УАА).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ