ФБР розвінчало міф про захищеність даних на смартфонах Apple

Влада США змогла зламати iPhone без допомоги Apple
Влада США змогла зламати iPhone без допомоги Apple

Персональні дані поціновувачів «яблучних» ґаджетів не такі й вже захищені від злому. Міністерство юстиції США змогло без допомоги корпорації Apple отримати доступ до зашифрованої інформації, що міститься на iPhone Саїда Фарука – одного зі стрільців, які влаштували теракт в Сан-Бернардіно (штат Каліфорнія) 2 грудня минулого року, пише Newsru.com.

Раніше відомство намагалося через суд домогтися від Apple допомоги в дослідженні телефону підозрюваного, однак керівництво компанії виступило з рішучою відмовою. Зокрема, глава корпорації Тім Кук зазначив, що подібний прецедент поставить під загрозу безпеку користувачів пристроїв Apple, а його наслідки виходять за межі правового поля.

Водночас у ФБР знайшли метод, що дозволяє розблокувати смартфон без участі розробників. У зв’язку з цим влада США відкликала свій позов до компанії і попросила суд скасувати припис, що вимагає від Apple надати допомогу у зломі пристрою.

Представник відомства розповів агентству, що поки передчасно говорити — чи справді метод, який спрацював для злому телефону каліфорнійського стрілка, може бути застосований і для інших продуктів компанії Apple.

Нагадаємо, тривалий час влада безуспішно намагалася зчитати інформацію зі смартфона. Справа в тому, що Apple кодує дані на своїх пристроях. Крім того, вони захищені паролем. Якщо набрати пароль неправильно кілька разів, то вся інформація видаляється.

Як відомо, увечері 2 грудня Саїд Фарук і Ташфін Малік почали стрілянину в медичному центрі міста Сан-Бернардіно (штат Каліфорнія) під час різдвяної вечірки. Жертвами теракту стали 14 осіб, 21 – було поранено. Самих нападників пізніше вбили в перестрілці з поліцією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ