Влада США змогла зламати iPhone без допомоги Apple
Влада США змогла зламати iPhone без допомоги Apple

Персональні дані поціновувачів «яблучних» ґаджетів не такі й вже захищені від злому. Міністерство юстиції США змогло без допомоги корпорації Apple отримати доступ до зашифрованої інформації, що міститься на iPhone Саїда Фарука – одного зі стрільців, які влаштували теракт в Сан-Бернардіно (штат Каліфорнія) 2 грудня минулого року, пише Newsru.com.

Раніше відомство намагалося через суд домогтися від Apple допомоги в дослідженні телефону підозрюваного, однак керівництво компанії виступило з рішучою відмовою. Зокрема, глава корпорації Тім Кук зазначив, що подібний прецедент поставить під загрозу безпеку користувачів пристроїв Apple, а його наслідки виходять за межі правового поля.

Водночас у ФБР знайшли метод, що дозволяє розблокувати смартфон без участі розробників. У зв’язку з цим влада США відкликала свій позов до компанії і попросила суд скасувати припис, що вимагає від Apple надати допомогу у зломі пристрою.

Представник відомства розповів агентству, що поки передчасно говорити — чи справді метод, який спрацював для злому телефону каліфорнійського стрілка, може бути застосований і для інших продуктів компанії Apple.

Нагадаємо, тривалий час влада безуспішно намагалася зчитати інформацію зі смартфона. Справа в тому, що Apple кодує дані на своїх пристроях. Крім того, вони захищені паролем. Якщо набрати пароль неправильно кілька разів, то вся інформація видаляється.

Як відомо, увечері 2 грудня Саїд Фарук і Ташфін Малік почали стрілянину в медичному центрі міста Сан-Бернардіно (штат Каліфорнія) під час різдвяної вечірки. Жертвами теракту стали 14 осіб, 21 – було поранено. Самих нападників пізніше вбили в перестрілці з поліцією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ