Клінтон
Скандал з листуванням Клінтон вибухнув, бо вона на держпосаді відправляла листи з особистої скриньки

Федеральне бюро розслідувань США виявило ще 14,9 тис. електронних листів з пошти колишнього держсекретаря і кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон, що не були передані владі. Про це повідомляє The Washington Post.

Йдеться про службове листування, яке Клінтон вела, використовуючи особистий поштовий сервер, під час перебування на посаді глави зовнішньополітичного відомства. Раніше владі передали майже 30 тисяч таких листів, причому екс-держсекретар стверджувала, що надала всю робоче листування. Рішення про публікацію документів у вересні ухвалить суд.

Держдепартамент вивчить чергову порцію електронних листів Клінтон. Про це заявив офіційний представник відомства Марк Тонер.

«Ми можемо підтвердити, що представлені ФБР матеріали включають в себе десятки тисяч особистих і робочих матеріалів, які будуть ретельно проаналізовані Держдепартаментом», – сказав Тонер.

За його словами, у Держдепу «поки не було можливості завершити перевірку цих документів, щоби визначити, чи є вони матеріалами відомства, або ж вони дублюють папери, які Держдепартамент вже поширив відповідно до Закону про свободу інформації».

5 липня повідомлялося, що ФБР, вивчивши листування і особистий сервер Клінтон, не знайшло підстав для порушення кримінальної справи щодо неї. Екс-держсекретар наполягає, що ніколи не отримувала і не відправляла жодних матеріалів, що мали гриф «секретно», через свій особистий сервер, коли працювала держсекретарем.

Скандал навколо листування Клінтон вибухнув після того, як стало відомо, що займаючи пост глави дипломатичного відомства в 2009-2013 роках, вона відправляла листи з особистої електронної поштової скриньки, а не з урядової, як вимагає інструкція. Повідомлялося також, що листування Клінтон оприлюднив хакер під ніком Guccifer.

Під час розслідування Гілларі Клінтон передала своє листування в розпорядження Держдепартаменту, який за рішенням суду повинен її опублікувати, за винятком секретних даних.

У Держдепартаменті спочатку стверджували, що використання приватної скриньки не заборонено інструкціями і що повідомлення Клінтон не містили секретної інформації. Однак співробітники ФБР дійшли висновку, що в електронній пошті Клінтон зберігалося 2200 листів з грифом «секретно», а також 22 послання, віднесені до категорії «цілком таємно».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ