Володимир Фесенко
Володимир Фесенко

Те, що ми бачили на прес-конференції Путіна – це криза жанру у виконанні російського президента. Мені задається, що цей жанр великих прес-конференцій Путіна як «театр одного актора» переживає серйозну кризу, і я думаю, що скоро в Росії вигадуватимуть щось нове. Про це виданню Інформаційний Акцент розповів політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, коментуючи учорашню прес-конференцію Президента РФ.

На думку політолога, українській владі потрібно спокійно сприймати заяви Путіна, що пролунали на прес-конференції: «Прес-конференція російського президента – це пропагандистська акція. На пропаганду нехай реагують контр-пропагандисти, вони мають спростовувати брехню Путіна. Ні президент, ні прем’єр-міністр, ні спікер Верховної Ради не мають відповідати на такі заяви, окрім того, якщо є персональне звернення. Гадаю, що президент Порошенко відреагував правильно, коли сказав, що не Путіну давати нам поради, адже він є нашим ворогом».

За словами Фесенка, реальні наміри російського президента треба оцінювати не за його публічними заявами, а за діями: «Заяви нічого не варті. Політичних висновків із прес-конференції робити не можна, адже це емоційна реакція Путіна».

Серед іншого, політолог зауважив, що на прес-конференції невипадково не згадали про енергетичну блокаду Криму, бо це особиста поразка кремлівського керманича. «Він не зміг швидко відреагувати і розв’язати цю проблему. Блокада Криму – це незручне питання для Путіна, тому його ніхто не згадав».

Загалом, на думку експерта, зараз Путін не зацікавлений у серйозній ескалації конфлікту на сході України. «Якщо Путін піде на це, то він зруйнує всю свою власну політику, яку він проводив по відношенню до Заходу. Ця політика за весь останній рік була спрямована на те, щоб імітувати політичне врегулювання конфлікту на сході України в обмін на зменшення, а згодом – на скасування санкцій. Якщо зараз буде ескалація конфлікту, то це означатиме, що санкції будуть продовжені.

Якщо він не буде різко міняти свою політику, а поки що ознак цьому немає, бо він хоче домовитися з Заходом, то великої ескалації конфлікту не буде. Але Путін є Путін, він іноді діє ірраціонально, тому він може дуже різко поміняти свою політику».

Нагадаємо, 17 грудня Президент РФ Владімір Путін провів річну підсумкову прес-конференцію, значна частина якої була присвячена Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ