Яценюк
Уряд Яценюка не має 226 голосів у парламенті для ухвалення важливих законів

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк не має підтримки коаліції для ухвалення рішень у Верховній Раді. Крім того, вже три фракції заявили, що не хочуть бачити його в кріслі голови Кабміну. Саме тому слід шукати вихід із цієї політичної кризи. Про це заявив лідер фракції «БПП» Юрій Луценко, передає Інтерфакс-Україна.

«На жаль, сьогодні вже три фракції заявили, що не хочуть його бачити, і кількість депутатів у цих фракціях означає, що коаліція недієздатна, якщо вони не голосують. Ми не раз заявляли, що коаліція не приймає до себе «Опозиційний блок» та його уламки, й сьогоднішня коаліція в 300 голосів є єдино можливою. Коли три фракції заявляють, що не готові працювати з прем’єром Яценюком, це означає, що він не зможе працювати з коаліцією і переформатувати коаліцію він теж не зможе», – заявив Луценко.

Він наголосив, що говорив з представниками «Батьківщини» та «Самопомочі», які дотримуються жорсткої позиції щодо зміни прем’єра.

«Жодні зміни віце-прем’єрів, міністрів не змінять ситуації, коли ці фракції не приймають на посаді прем’єра Яценюка», – сказав Луценко й додав, що до цієї ж позиції пристала й фракція «Радикальної партії» Олега Ляшка.

Разом з тим, сказав він, фракція «Народного фронту» не сприймає нікого на посаді прем’єра, окрім Яценюка.

«Що робити? Шукати вихід без ультиматумів. Я більшого сказати не можу. Вочевидь, треба зустрічатися з колегами й шукати компроміс», – сказав він.

Читайте: 70 % українців хочуть позбутися Яценюка-прем’єра

У свою чергу, заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв повідомив, що на Раді коаліції обговорювали питання оновлення уряду.

«Ключове питання (в оновленні уряду, – ред.) – має бути розуміння коаліції. Сьогодні була сформульована чітка думка – або ми далі рухаємося з новим прем’єром, або, можливо, є якась критична маса, яка готова пристати на нового старого прем’єра, але все одно треба рухатися вперед», – наголосив він.

Такод Соболєв додав, що позиція «Батьківщини» залишається незмінною – «новий прем’єр, новий склад уряду». За його словами, Рада коаліції завтра, 9 лютого, знову збереться на засідання.

Читайте: Яценюк збереже прем’єрське крісло до траншу МВФ – Фесенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ