arbuzov
Арбузов не фігурує серед підозрюваних у розслідуванні латвійських правоохоронців

У Латвії триває розслідування справи про походження грошей, які могли бути викрадені з держбюджету України, а потім легалізовані через латвійські банки. Правоохоронці балтійської держави не отримали жодних даних від українських колег, тому суд конфіскував на користь країни 50 мільйонів євро, привласнення яких закидають екс-віце-прем’єру України Сергію Арбузову. Про це повідомляє Delfi.

Як відомо, одним з перших, хто потрапив під західні санкції 2014 року, став мільярдер Сергій Курченко. Щодо нього українські правоохоронні органи ведуть слідство про присвоєння державних коштів. Згідно із законодавством ЄС, заморожені й кошти пов’язаної з Курченком компанії на банківських рахунках в Латвії.

Крім того, восени 2014-го року тодішній генпрокурор України Віталій Ярема оголосив, що у екс-віце-прем’єра України Сергія Арбузова в банках Латвії заарештовані 49,3 млн. доларів. Також на рахунках компанії Юрія Іванющенка в латвійських банках «застрягли» 32 млн. доларів і 72 млн. швейцарських франків.

Хоча розслідування в Латвії щодо «українського сліду» триває, ані Арбузов, ані Курченко, ані Іванющенко не фігурують серед підозрюваних. Латвійські правоохоронні органи так і не отримали інформацію, яка їх цікавила з цього приводу, від українських колег.

«На жаль, ми від України у відповідь не отримали інформації про те, що ці гроші були вкрадені у держави, тож, їх слід повернути Україні», – зазначив генпрокурор Латвії Ерік Калнмейер.

Латвійські закони дозволяють ще до завершення розслідування визнати капітали нелегально отриманими і конфіскувати. Цією можливістю і скористалася Держполіція.

Улітку минулого року кошти були вилучені з банків ABLV і Reģionālā investīciju banka. Левову частку забрали з PrivatBank. У цілому, йдеться про приблизно про 49 мільйонів – ця сума збігається з тією, що інкримінує українська прокуратура Арбузову.

Варто зазначити, що ознайомитися з текстами судових вердиктів громадськість поки не може, адже вони вважаються таємницею слідства.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ