«Владі» окупованого Криму доведеться узгоджувати будівництво моста через Керченську протоку з Україною
«Владі» окупованого Криму доведеться узгоджувати будівництво моста через Керченську протоку з Україною

Окупаційна влада Криму заявляє, що будівництво моста через Керченську протоку доведеться узгодити з Києвом. Про це повідомив у середу «глава» Криму Сергій Аксьонов, передає російський КоммерсантЪ.

За його словами, це пов’язано «з міжнародними юридичними нормами, згідно з якими Азовське море – зона загального судноплавства».

Отримати згоду України «навряд чи буде можливо», зауважив чиновник. Він також додав, що будівництво підземного переходу буде дешевшим, і це начебто не вимагає узгодження.

Опитані виданням юристи та експерти з морського права кажуть, що без згоди України побудувати міст практично неможливо. Згідно з договором 2003 року, застосовується Віденська конвенція про право міжнародних угод.

Це означає, що РФ не зможе порушити його умови, якщо не припинить його, пославшись, приміром, на положення статті 62 «Докорінна зміна обставин», маючи на увазі «зміну» статусу Криму.

Але, зазначають експерти, більшість країн не визнають перехід Криму до РФ. І Україна має всі шанси оскаржити цю «докорінну зміну» в міжнародному суді або в погоджувальній комісії ООН. Російський правник зазначає також, що такі процеси зазвичай тривають десятиліттями.

Тим часом Кирило Дозмаров з Art De Lex стверджує, що через плани з будівництва транспортного переходу Україна опинилася під загрозою блокування протоки для транзиту власних суден.

«Побудувати тунель складніше, необхідно прорити плавучі ґрунти завглибшки 70 м», – зауважив співрозмовник, близький до Мінтрансу РФ.

Як відомо, після анексії Криму з території РФ на півострів можна потрапити лише через Керченську переправу, яка часто припиняє свою роботу через погодні умови та має недостатню пропускну спроможність.

Президент РФ Владімір Путін раніше заявляв, що хоче звести Керченський міст до окупованого Криму до 2018 року, залучивши фінанси інвесторів.

керчь-переправа

БЕЗ КОМЕНТАРІВ