ФІФА
Німецькі політики пропонують заснувати нову світову футбольну асоціацію: WFA замість FIFA

Політики з ФРН пропонують заснувати нову світову футбольну організацію замість ФІФА, яка попри корупційні скандали залишилася без змін, повідомляє «Німецька хвиля».

Віце-президент Європарламенту, ліберал Александер Ґраф Ламбсдорфф закликав найбільші європейські футбольні федерації вийти з ФІФА та заснувати нову Світову футбольну асоціацію (World Football Association, WFA). «Після переобрання (президента ФІФА – ред.) Йозефа Блаттера європейські федерації повинні нарешті вжити заходів», – заявив Ламбсдорфф німецькому виданню «Welt am Sonntag».

За словами європарламентаря, вже тривалий час у ФІФА «хвіст крутить псом», адже попри те, що найкращий футбол та переважна частина грошей локалізовані у Європі та Америці, більшість голосів мають Африка та Азія. «Якщо п’ять провідних європейських футбольних націй – Німеччина, Англія, Іспанія, Франція та Італія – проголосять, що готові стати основою нової WFA, то незабаром долучаться США, Японія та Австралія. А якщо ще й Аргентина та Бразилія приєднаються, то для ФІФА Блаттера настане спортивний та економічний кінець», – вважає Ламбсдорфф.

Ідею створення нової організації висловила також одна з лідерів німецької Партії зелених Сімоне Петер. За оновлення ФІФА виступив й міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр. Без «чіткого нового початку» ФІФА не зможе виконувати свої функції, додав урядовець.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 27 травня, перед початком конгресу ФІФА, у Швейцарії за підозрою у корупції затримали сімох високопосадових функціонерів організації, зокрема, і віце-президентів Джеффрі Уебба та Еухеніо Фігередо. Слідчих цікавить, на яких підставах путінська РФ та Катар отримали права на проведення наступних чемпіонатів світу.

Згодом розгорівся конфлікт, під час якого керівництво УЄФА виступило проти Блаттера. Однак, останньому вдалося уп’яте перемогти на виборах президента Міжнародної федерації футбольних асоціацій.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ