Сенцов
В Росії Сенцов засуджений до 20 років колонії суворого режиму

Стрічка режисера Аскольда Курова, чи не головного документаліста Росії, буде показана на 45-ій «Молодості» у рамках Спецподії. Вона вийде на екрани у 2016 році, але глядачі Київського кінофестивалю зможуть побачити готові епізоди, повідомляє прес-служба КМКФ «Молодість».

«Фільм оповідає про обставини справи Олега Сенцова, українського режисера та сценариста, затриманого російськими спецслужбами у Криму за начебто підготовку теракту проти пам’ятника Леніна. Після сумнівного судового процесу Олега засудили на 20 років за створення терористичної організації, пов’язаної з українськими націоналістами. Сенцов свою провину не визнає, а з вимогою відпустити українця виступили Педро Альмодовар, Андрій Звягінцев, Вім Вендерс та багато інших відомих особистостей зі світу кіно. Тому, фокусуючись на постаті самого Сенцова, фільм розповідає і про тих, хто намагається врятувати режисера», – йдеться в повідомленні.

Фільм є спільним проектом як у фінансовому аспекті (кошти на виробництво збирали шляхом краудфандінгу), так і за складом команди. Російський режисер Аскольд Куров працює над картиною разом з молодим українським документалістом Андрієм Литвиненком,попередні роботи якого включають епізоди з альманахів «Поза Євро», «Україна_голоси», «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 серпня Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону виніс обвинувальний вирок щодо українського режисера Сенцова у справі про підготовку терактів у Криму. За сукупністю злочинів Сенцов засуджений до 20 років колонії суворого режиму.

Нагадаємо, 45-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» пройде з 24 жовтня по 1 листопада. У конкурсній програмі кінофестивалю  буде  шість секцій: міжнародний конкурс, в якому покажуть повнометражні ігрові фільми, дебютні короткометражки та студентські фільми, національний конкурс, «Молодість – дітям» та конкурсна програма Sunny Bunny («Сонячний зайчик») фільмів про ЛГБТ.

Читайте: Сенцова підтримала кіноспільнота на Венеціанському фестивалі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ